Testowanie aplikacji typu mobilnych oraz aplikacji android – a więc, specjalista potrzebny od za chwilę

Testowanie aplikacji typu mobilnych oraz aplikacji android – a więc, specjalista potrzebny od za chwilę

Testowanie aplikacji typu mobilnych oraz aplikacji android – a więc, specjalista potrzebny od za chwilę
Jaką osobą bywa tester aplikacji mobilnych, czy też na androida i jakie posiada on zadania? Jakiego typu istnieją rodzaje strategii testowania owych apek? Czy każda osoba może zostać testerem aplikacji mobilnych, czy na androida? To wszystko i jeszcze bardziej dużo odnajdziesz wewnątrz naszego nowego tekściku!
Przeciwko pozorom testowanie aplikacji mobilnych, czy testowanie aplikacji android, nie bywa tak prostą sprawą, jakby się mogło wydawać.

Klimatyzacja w pokoju

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

testowanie aplikacji android

Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Dlatego właśnie powstały stronki, które to owymi zagadnieniami zajmują się profesjonalnie. Dlatego tu nastaje pytanko: Czy każdy ma możliwość być testerem? Odpowiedź wydaje się o jednym znaczeniu – przecież każda osoba, jaka ma androida, czy uwielbia po prostu korzystać z przeróżnych apek na własnym telefoniku, z chęcią podejmie się tego zadania. Przecież z ochotą stosuje aplikacji, prawda? Czemu nie miałby ich przetestować i zarobić? No cóż, takie myślenie posiada chyba co trzeci spośród nas. Jednakże aby naprawdę zostać wspaniałym testerem, należy nie wyłącznie lubić dobrze znane aplikacje, ale i orientować się w sprawach technicznych z obszaru informatyki. Także jak można zauważyć, samiutkie chęci nie są wszystkim. Dobrze jest jednakże się z tym zaznajomić, albowiem dobry automatyzacja testów szkolenie bywa w tej branży nie do ocenienia.
Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na testowanie aplikacji android, które to rozdzielamy na testy automatyczne oraz testy manualne.

Automatyczne mamy możliwość podzielić na dodatek na wirtualne JVM – przezywane w inny sposób testami lokalnymi, a także takich, które wymagają zastosowania API Android, wewnątrz których to wykorzystuje się badania instrumentalne.
admin

Comments are closed.