Który telefon komórkowy kupić dla staruszka?

Który telefon komórkowy kupić dla staruszka?

Który telefon komórkowy kupić dla staruszka?
Nestorzy mają problemy z obsługą telefonów komórkowych, w szczególności tych, jakie mają najbardziej zaawansowane funkcje. Wielu z nich nie jest w stanie nauczyć się obsługi smartfona, albowiem ma problemy ze wzrokiem a także gubi się w bogactwie możliwości.
Do tego dochodzi strach przed uszkodzeniem cennego przyrządu, jeżeli przypadkiem coś się naciśnie.

Z tychże powodów telefon komórkowy dla seniora winien być banalny oraz oferować te opcje, jakie są nieodzowne do dzwonienia.

Masz jakiekolwiek trudności ze znalezieniem rzetelnych wiadomości? To spójrz na tekst zamieszczony na tej stronie a upewnisz się, że to jest wszystko, co potrzebne.

W trakcie selekcjonowania telefonu dla seniora powinieneś zwrócić uwagę głównie na tanie modele telefonów . Mają one mnóstwo cech korzystnych z punktu widzenia osoby w starszym wieku. Nadzwyczaj istotny będzie obrys – starsza osoba korzysta z telefonu z reguły w domku, natomiast ogromny rozmiar telefonu będzie jego zaletą – taki model trzyma się o wiele wygodniej, niż mały. Gros osób starszych utyskuje na to, że ma problem z trafianiem w guziki aparatu telefonicznego, co dyskwalifikuje właściwie małe telefony, które mają niewielkie guziczki. Dużo wygodniejsze jest używanie aparatu, jaki posiada wielkie przyciski z czytelnym skokiem. Jeszcze lepszą opcją jest trochę zapomniana współcześnie funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, iż przycisk został aktywny, albo wręcz odczytywania wszelkiej z cyfr na głos.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Ekran aparatu telefonicznego nie musi posiadać dużej przekątnej – o wiele w wyższym stopniu liczy się to, jak duże są litery. W sklepie przetestuj, jak bardzo można zwiększyć czcionkę oraz czy jest ona czytelna dla osoby starszej. Im prostsze jest wybieranie numeru, tym lepiej.

Poniektóre modele mają z tyłu notatnik, w którym możemy napisać numery do tych osób, do których nagminnie się dzwoni. Klasyczny telefon komórkowy jest więc najodpowiedniejszy dla seniora.
admin

Comments are closed.