Projektowanie stron internetowych od zera

Projektowanie stron internetowych od zera

Czy projektowanie stron internetowych to ciągle intratne zajęcie? Obecnie, gdy dostępnych jest bardzo wiele bezpłatnych silników i layoutów stron, gdy za niewielkie pieniądze możemy kupić potrzebne zdjęcie, kiedy tak naprawdę każdy samodzielnie ma możliwość, by zrobić swoją stronę w internecie. Odpowiedź na to pytanie jest jedna – oczywiście, że tak.

Strona nie kończy się na grafice

strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/

Projektowanie stron internetowych to nie tylko zaprojektowanie grafiki i dorzucenie jej do silnika. Może się zdawać, że przecież tak naprawdę nic więcej nie ma tam do zrobienia. A to błąd. Każda dobra firma, zajmująca się projektowaniem stron zaczyna od badań. Zanim zaczniemy jakiekolwiek projektowanie należy określić dla kogo strona będzie przeznaczona. Istotna jest płeć, wiek, bywa, że status materialny, czasem zawodowy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju to strona.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem idź tu (http://www.safespace.pl/kontakt/) i czytaj bez ograniczeń kolejne specjalistyczne posty.

Przede wszystkim użyteczność

Niezwykle ważnym czynnikiem jest użyteczność strony. Zazwyczaj tworzy się na początku parę projektów, po czym sprawdza na reprezentantach grupy docelowej funkcjonalność strony. Tak właściwie nie da się określić sztywnego wzorca. Wszystko najlepiej jest sprawdzić robiąc badania, choćby fokusowe. Jeżeli chcemy by strona doskonale odpowiadała na potrzeby użytkowników, a przy tym spełniała nasze wymagania, warto zaangażować osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa może być niepokojąca, jednak to nic złego. Growth hacker ma za zadanie przy pomocy wprowadzania drobnych zmian na stronie określić, który z wariantów sprawdza się najlepiej, który prowadzi do zwiększenia liczby odwiedzających, zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Kiedy zsumujemy to wszystko, zdamy sobie sprawę, że tworzenie stron (co widać po 404design) wymaga wyczucia estetyki, ogromnej wiedzy technicznej, bycia na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami i jeszcze wielu innych. Gdy zatem podejmiemy decyzję o stworzeniu strony w internecie znajdźmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić wymyślenie jej. Nie zapominajmy czego powinniśmy wymagać. Strona nie składa się tylko z grafiki i silnika. To wiele dni badań, które poprzedzają samo złożenie projektu w całość.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes