Kamery cctv wykorzystywane są dziś w bardzo różnych branżach. Monitoring maksymalizuje poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych , a także usprawnia pracę policji

Kamery cctv wykorzystywane są dziś w bardzo różnych branżach. Monitoring maksymalizuje poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych , a także usprawnia pracę policji

Obecność kamer cctv w przestrzeni publicznej stała się już powszechnym zjawiskiem. Oswoiliśmy się z tym, że jesteśmy prawie bez przerwy obserwowani. Z jednej strony ogranicza to naszą prywatność, z drugiej strony powoduje, że jesteśmy o wiele bardziej bezpieczni.

Kamera do monitoringu
Trzeba też zauważyć, że korzyści mogą być w tym wypadku obopólne – ciekawa strona. Kamera cctv chroni bowiem jednocześnie osoby, które są nagrywane, a także tego, kto umieścił monitoring w wybranym przez siebie miejscu.odwiedź www sprzęt do monitoringu sprzęt do monitoringuPrzykre konsekwencje ponosi zatem jedynie ten, kto popełnił wykroczenie lub przestępstwo. Materiał nagrany przez kamerę może bowiem zostać wykorzystany tylko i wyłącznie w celu zidentyfikowania i oskarżenia sprawcy. Nie można go udostępniać ani rozpowszechniać. Zwłaszcza w celach komercyjnych. Właśnie dlatego początkowo kamery cctv pojawiły się w miejscach najbardziej narażonych na działalność przestępczą, tzn. np. sklepy bądź przedszkola i szkoły. Potem zaczęto je montować je w tramwajach, urzędach, na uniwersytetach lub na przejściach ulicznych. Obecnie pod nadzorem znajdują się już całe dzielnice, ulice albo obszary, takie jak starówka, okolice ratusza albo przystanek komunikacji miejskiej. Zobacz więcej: niezawodny alarm All Secure – (systemy alarmowe gdańsk) rowerowy.

monitoring
Na monitoring wizyjny decydują się szczególnie najbardziej rozwinięte miasta. Działa już system monitoring Poznań. Władze miejskie wydały pieniądze na zakup aż 446 kamer cctv, które przez cały czas monitorują to, co dzieje się na ulicach. Kamery cctv zostały zamontowane w najbardziej niebezpiecznych punktach miasta. Funkcją tego projektu ma być działalność prewencyjna, skrócenie procedury ścigania przestępców, karanie wandalizmu, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców i kontrolowanie ruchu ulicznego. Do tej pory monitoring Poznań dobrze wywiązuje się z tych zadań, o czym można się przekonać czytając np. lokalną prasę. Wszystko wskazuje na to, że dzięki kamerom znaczna część interwencjipodjętych przez poznańską policję zakończyła się sukcesem. Monitoring zamontowany jest naturalnieteż innych większych miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław lub Toruń. System kamer jest przydatny zwłaszcza w nocy. Ruch uliczny jest wówczas bardzo spokojny. Patrole policji nie zawsze mogą być w porę poinformowane o jakimś przestępstwie. Zarejestrowane materiały umożliwiają jednak zidentyfikowanie człowieka jakiś czas po dokonaniu wykroczenia albo nawet przestępstwa. Nagrania są też źródłem dowodów. Więcej na temat: .
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes