Czym różnią się telefony dla seniorów od tych, jakie stosują osoby młode?

Czym różnią się telefony dla seniorów od tych, jakie stosują osoby młode?

Żyjemy w świecie, w jakim moglibyśmy mieć momentalny dostęp do informacji na jakikolwiek temat. Współczesne telefony komórkowe to już małe komputery, które posiadają m.in. dostęp do internetu.

chmura

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
wypożyczonym samochodem na wesele

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu z takiego cudu techniki nie mogliby korzystać także osoby w bardziej zaawansowanym wieku?
Ależ mogłyby! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić tzw. smartfon dla seniora. Należy jednak pamiętać, że tego typu osoby zmagają się już ze swymi chorobami, do których można by zaliczać np. bardziej słaby wzrok. Dlatego też taki smartfon dla osoby starszej mógłby mieć duży ekran, na którym widoczne byłyby stosunkowo obszerne klawisze numeryczne, przy pomocy których będzie można wybrać numer przykładowo swego syna. Co interesujące, w tego typu telefonie mógłby być przycisk SOS, po naciśnięciu którego określone wcześniej osoby będą zawiadomione o nagłym wydarzeniu. Typowe smartfony nie posiadają takich opcji. Tak jak szczególnego, dostosowanego do zdolności seniorów interfejsu. Tego typu telefony powinny posiadać duże klawisze oraz dwukolorowy wyświetlacz.
smartfon dla seniora

Autor: Daniel Friesenecker
Źródło: http://www.flickr.com
Równie istotna w takim telefonie jest bateria, która zagwarantuje funkcjonowanie urządzenia przez parę dni. Przecież starsza osoba może zwyczajnie nie pamiętać o konieczności częstego ładowania swojego telefonu. Istotna jest również sprawa klawisza odblokowującego komórkę.

Mechanizm używany w nowoczesnych smarfonach nie w każdym wypadku mógłby być wygodny dla wykorzystującej go osoby. Taki smartfon dla seniora natomiast ma tę sprawę rozwiązaną w bardzo wygodny sposób.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes