W jakiej okoliczności pomocna jest tak zwana konwergencja wielu technologii?

W jakiej okoliczności pomocna jest tak zwana konwergencja wielu technologii?

W jakiej okoliczności pomocna jest tak zwana konwergencja wielu technologii?
Czy wiesz, jak określa się dom lub pomieszczenie, w którym mieści się osprzęt wykorzystywany do przechowywania funkcjonującej infrastruktury informatycznej, zatem komputerów, urządzeń typu storage i infrastruktury sieciowej?

Jest to centrum danych, które zawiera infrastrukturę technologiczną, mechanizmy oraz metodyki potęgujące bezpieczeństwo oraz ciągłość funkcjonowania serwerów, tego typu jak: redundancja serwerów, elementów sieciowych oraz dysków, układy chłodzenia czy też ochrony przeciwpożarowej i weryfikację dostępu.

Odczuwasz niedostateczną ilość wiadomości na ten temat? Przejdź na nową stronę i tam oczekuje na Ciebie inne kompleksowe opracowanie (http://www.zcipajos.pl/oferta/klimatyzacja) tej kwestii.

Wszystkie znajdujące się w tamtym miejscu przyrządy muszą spełniać najsurowsze normy jakości, z tego też powodu nowoczesne data center powinno zapewniać zarządzanie różnymi hiperwizoRAMi, złączenia z chmurą hybrydową oraz implementacją infrastruktury konwergentnej. Najbardziej istotnym kłopotem jest jak najszersze migrowanie sprzętu z indywidualnych ośrodków do hubów data center. Osiągnięcie tego celu nie jest proste, jednak pomocna jest tutaj konwergencja wielu technologii. Wirtualizacja otworzyła nowy sposób użycia komputerów, a obecnie wchodzi w obszar pamięci masowych i pracy w sieci. Poza tym stosowane bywają także cloud computing i opcje konwergencji infrastruktury.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
centrala telefoniczna

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
nowoczesne data center

Autor: Emtec
Źródło: Emtec
Dodać należałoby, że wirtualizacja serwera w ośrodkach informacji jest aktualnie dosyć powszechna, lecz wirtualizacja sieci i pamięci masowej jeszcze startuje. Pomysł wirtualizacji pamięci okazuje się być podobny do pomysłu wirtualizacji serwera. pamięć nie jest przypisywana do pojedynczych serwerów czy nawet urządzeń internetowych, właściwe rozwiązanie programistyczne tworzy pulę zasobów pamięci i gwarantuje centralne nią administrowanie.

Dlatego też w efekcie różnorodne komponenty związane z pamięcią mogą być pokazywane maszynie wirtualnej jako jednorodny zasób, eliminując potrzebę osobnego administrowania różnymi pamięciami dyskowymi.
admin

Comments are closed.