Co muszą mieć chłodziarki, aby można było w nich trzymać przykładowo materiały łatwopalne?

Co muszą mieć chłodziarki, aby można było w nich trzymać przykładowo materiały łatwopalne?

Duża część osób nabywa chłodziarki czy też zamrażarki po to, żeby móc w nich trzymać różne produkty związane z żywnością. Istnieją jednak również tego typu urządzenia, w jakich konstruktorzy magazynują znacznie bardziej interesujące przedmioty.
Przykładowo lodówka laboratoryjna czy też szafa chłodnicza umożliwiają bezpieczne przechowywanie produktów czułych na temperaturę, materiałów wybuchowych (chłodziarki laboratoryjne z ATEX) oraz łatwopalnych.

lodówka laboratoryjna

Autor: Alterna
Mogą być one wyposażone w liczne funkcje pozwalające na optymalne magazynowanie (poznaj automatyczna identyfikacja w logistyce) delikatnych próbek, mieszanek chemicznych oraz surowców naukowych. Dokładny moduł elektroniczny ułatwia niezwykle precyzyjną regulację temperatury, a w złączeniu z efektywną izolacją i dynamicznym układem ochładzania, gwarantuje optymalne okoliczności magazynowania. W asortymencie punktów sprzedaży, które działają w handlu takimi sprzętami, obecne są lodówki laboratoryjne i szafki chłodnicze o drzwiach pełnych albo szklanych.
Komora w tego typu chłodziarkach laboratoryjnych mogłaby zostać wyprodukowana z aluminium i ze stali nierdzewnej zgodnej z DIN 14301. Zależnie od wersji, materiałem stosowanym do budowy obudowy może być nie podlegająca rdzewieniu stal szlifowana bądź blacha malowana proszkowo. Rozmiar tego typu narzędzia jest zależna od konkretnej opcji, zasadniczo mogłyby one przypominać lodówki do zastosowań domowych, jednak mogłyby być przykładowo szersze.

Co poniektóre wersje mogą być wyposażone w mikroprocesorowy sterownik ciepłoty PID z barwnym, dużym (5,7”) ekranem dotykowym oraz intuicyjne oraz przyjazne dla użytkownika rozwiązanie programistyczne. Zaletą takiego rodzaju urządzeń jest możliwość podłączenia do sieci Ethernet (umożliwia połączenie wielu urządzeń i sterowanie nimi z każdego komputera).
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes