Rynek pracy za parę lat: co się niezadługo zmieni?

Rynek pracy za parę lat: co się niezadługo zmieni?

Rynek pracy za parę lat: co się niezadługo zmieni?
Jakiego rodzaju kwalifikacje zawodowe intensyfikować w obliczu prężnie następujących przemian gospodarczych?
Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku umiejętności oraz zawodów jest w rutynie realna tylko przez określenie prądów rozwoju poszczególnych specjalizacji.

Najogromniejsza ilość nowych fachów może pojawić się w sektorach, jakie rozwijają się współcześnie nadzwyczaj dynamicznie, czyli informatycznym oraz telekomunikacyjnym. Przykładem takiego zajęcia może być testowanie aplikacji mobilnych.

Czy opisywany post jest według Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także to wiarygodne źródło (https://reset2.pl/oferta/standard/r2platnik) – mówi o zbliżonej tematyce.

Specjalizacje owe będą generować nowe miejsca pracy, nastręczające ściśle określonych zdolności o „niszowym” zakresie. Przewiduje się, iż będą poszukiwani, deficytowi już obecnie, mechatronicy i teleinformatycy, a także fachowcy sieciowi, wyspecjalizowani w projektowaniu, WDrażaniu a także administrowaniu sieci komputerowych.

komputer - rzut

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Badacze prognozują, iż identycznie dynamicznie, jak w odcinku ICT, miejsca pracy będą pojawiać się w specjalizacji biotechnologicznej. Możemy uznać ją za wiodącą z uwagi na możliwość jej wykorzystania w przeróżnych dziedzinach przemysłu. Znaczące będą również takie branże gospodarki jak ekologia, nanotechnologia a także energetyka. Następną odmianę zawodów przyszłości kreują zawody „internetowe”, np. projektant serwisów oraz sklepów online albo analityk internetowy.

Do niej należą też te powiązane z organizacją oraz sposobem prezentacji treści stron www lub opracowywaniem strategii jednostki, tyczącej się łączności z pomocą poczty elektronicznej. Przyszłość stoi również przed wszelakiego typu „tradycyjnymi” usługami, dla przykładu finansami czy edukacją.
admin

Comments are closed.