Awangardowe metody w grach komputerowych

Awangardowe metody w grach komputerowych

Awangardowe metody w grach komputerowych
Aktualnie gry komputerowe wykorzystują wiele zaawansowanych technologii, o których jakiś czas temu nawet nie śniło się użytkownikom. Zaowocowało to powstaniem wielu nowoczesnych kontrolerów do gier, nieliczne z nich były nawet zastosowane w urządzeniach nowej generacji. Wyraźnym przykładem ewolucji tych urządzeń jest zastosowanie akcelerometru, jaki występuje w licznych telefonach komórkowych, jak również w standardowych kontrolerach już w PlayStation 3. Akcelerometr to urządzenie określające lokalizację elementu konsoli w przestrzeni trójwymiarowej. Użycie tego elementu do kontrolerów pozwoliło nadać grom charakter zręcznościowy.

komputer

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwój

Sporym krokiem naprzód w ulepszaniu kontrolerów był system PlayStation Move, dzięki któremu gracz z użyciem kamery i odpowiedniego sterownika mógł wejść w rolę bohatera gry i bezpośrednio sterować jego ruchami. Producent wprowadził na rynek specjalne uchwyty na takie kontrolery, pozwalające przekształcić 2 takie urządzenia w kierownicę auta czy broń maszynową.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz portal (http://www.guitarproject.pl/c/239/kostki-akcesoria.html).

Następnym etapem rozwoju gier było wprowadzenie przez firmę produkującą konsole Xbox One najnowszej wersji technologii kinect Rozwiązanie to łączy działanie kamery z mikrofonem i pozwala na sterowanie urządzeniem z użyciem nieskomplikowanych ruchów i odpowiednich słów. Na dzień dzisiejszy producenci gier pracują nad zastosowaniem tych wszystkich rozwiązań we własnych wyrobach. Niektóre gry już częściowo wykorzystują nowe możliwości kontroli postaci.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com

Gry przyszłości

Eksperci przewidują, że gry nowej generacji będą angażowały większą liczbę zmysłów niż aktualnie, ponadto będą stwarzały bardziej realistyczną rzeczywistość. Obraz widziany przez użytkownika będzie zależny od ruchów głowy, oprócz bodźców wzrokowych i dźwiękowych będzie można rejestrować bodźce zapachowe czy fizyczne.

Interesujących danych dowiesz się po przejściu na witrynę (http://timebutik.pl/), która zawiera wciągające informacje na ten temat – będą one niewątpliwie godne zainteresowania.

Aktualnie powstają urządzenia eksperymentalne, które już na dzień dzisiejszy umożliwiają odczuwanie niektórych z tych doznań, całkiem więc prawdopodobne, że będą one zastosowane przez twórców gier. Przyszłość jest obiecująca, jednak już w tej chwili powstają gry pozwalające na dopracowaną kontrolę nad postacią, jedną z nich jest najnowszy Wiedźmin, w którym gracz będzie mógł dawać postaci proste komendy głosowe i rzucać czary z użyciem odpowiednich gestów.

admin

Comments are closed.