Popsuł Ci się komputer? Przeczytaj, co musisz uczynić

Popsuł Ci się komputer? Przeczytaj, co musisz uczynić

Komputer, na którym przetwarzane są dane osobowe jak też są dane mogące stanowić tajemnicę firmy ulega zepsuciu – podobna sytuacja może zdarzyć się w każdej organizacji oraz każdemu pracownikowi.

dron

Źródło: foter.com
Czy naprawą oprzyrządowania może zająć się firmowy komputerowiec? Co zrobić, jeśli pecet musi trafić do serwisu zewnętrznego? W jaki sposób ustrzec się niemiłych niespodzianek? Jeśli mamy kłopot z komputerem, z jakim nie potrafimy sobie poradzić we własnym zakresie dobrze jest pokierować się do firmowego komputerowca. Musi on, w ramach swych codziennych obowiązków, pomóc nam się uporać z naprawą urządzenia.
Jeśli organizacja nie angażuje nikogo na stanowisku informatyka, a korzysta z usług IT outdoorowej firmy, musimy zgłosić się właśnie do jej eksperta. Na rynku dziś działa bezmiar firm typu serwis komputerowy albo serwis kserokopiarek. Jeżeli jednakże peceta nie uda naprawić się na miejscu i koniecznym okaże się odwiezienie go do serwisu, wtenczas niezbędne jest nawiązanie właściwej umowy bądź całkowite pozbawienie urządzenia danych w sposób uniemożliwiający ich pozyskanie. Proces bezpiecznego likwidowania danych osobowych wymaga, by nośniki przyrządów pozostały zniszczone albo rozmagnetyzowane albo dane (zobacz informacje) osobowe zostały efektywnie wyeliminowane poprzez ich kilkukrotne nadpisanie (co najmniej 3-krotne).

Otwarcie sprzętu po odbiorze z zewnętrznego serwisu powinno być poprzedzone podjęciem odpowiednich środków redukujących ryzyko zainfekowania sieci przedsiębiorstwa jak też wycieku poufnych informacji. Warto na zagrożonym kompie zrealizować pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes