W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z jakich podzespołów się składa?

W jaki sposób działa centrala telefoniczna? Z jakich podzespołów się składa?

Jest całą masę urządzeń, jakich nie spotykamy każdego dnia, a pełnią one istotną rolę. Funkcjonują one poniekąd „w tle” dając bezawaryjną pracę wielu różnego rodzaju sprzętom.

centrala telefoniczna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Poniżej przedstawimy zespół sprzętów, który pozwala na prostą komunikację telefoniczną.
siemens

Autor: Ingo
Źródło: http://www.flickr.com
Przykład to centrala telefoniczna, jaka jest złożona z dużej ilości sprzętów pomagającym połączyć się ze sobą abonentom sieci telefonicznej w celu wymiany różnych informacji. Sprzęt, o którym mowa można rozdzielić na dwie grupy. Pierwszą jest tak zwana grupa komutacyjna pozwalająca łączyć ze sobą rozmowy. Z kolei reszta jest odpowiedzialna za odpowiednią pracę całości. jakość oraz stopień zaawansowania central jest bardzo różny, zależnie od tego, kiedy zostały one stworzone. Mówimy tutaj o technologii analogowej oraz cyfrowej, która jest rzecz jasna nowocześniejsza.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna (https://www.lontex.pl/) również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

W tych dwóch przykładach inny jest sposób funkcjonowania, ale również przesyłania informacji.

W takiej grupie urządzeń komutacyjnych znajdują się na przykład łącznice. One właśnie odpowiadają za zestawienie ze sobą łączy w taki sposób, aby udało się przeprowadzić rozmowę. Sama łącznica jest złożona też z różnego rodzaju podzespołów, do jakich należą na przykład Urządzenia sterujące, łącza typu abonenckiego oraz międzycentralowe, sieć dróg połączeniowych, jak i wyposażenie linowe. Łącznice mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Ten ostatni sposób może być elektroniczny, cyfrowy albo też elektromagnetyczny.

To tylko skrótowy opis objaśniający czym tak naprawdę jest centrala telefoniczna jak również z jakich podzespołów jest złożona. Bardziej złożony opis z pewnością wymagałby wejścia w bardziej zawiłe i techniczne szczegóły.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes