Rodzaje aparatów elektrycznych stosowanych w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Rodzaje aparatów elektrycznych stosowanych w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Artykuł zaczniemy od tego czym w ogóle są elektryczne aparaty stosowane w elektrycznych pojazdach trakcyjnych, potem będą przedstawione różne typy tych aparatów.

Postaramy się uporządkować w tym miejscu inFormacje dotyczące pantografów.
Te elektryczne aparaty które będą w tym miejscu omawiane to odbieraki prądu, nazywane także pantografami.

Ona jest wprost nieszablonowa – szczerze zalecamy tą treść (https://it-solve.pl/software-house-warszawa/). Jeśli chcesz powiększyć zakres swej wiedzy na ten temat, to kliknij ten link.

Odbieraki prądu odbieraki prądu do suwnic to jedne z ważniejszych elementów trakcyjnych pojazdów. Służą one do pobierania energii elektrycznej z trakcyjnej napowietrznej sieci przez szynowe pojazdy. Odbieraki prądu są bardzo często instalowane na dachu lokomotywy bądź tramwaju. Bywa, że odbieraki prądu są mocowane na bokach pojazdów elektrycznych, ale jest to niezbyt często spotykane zdarzenie.

Aktualnie wyróżniamy rodzaje odbieraki prądu: odbierak łyżwowy, troleje, rolkowy odbierak, belkowy odbierak, odbierak prętowy. Odbieraki nieużywane współcześnie to odbierak ramkowy, odbierak zwany pałąkiem i też odbierak typu lira.
snapchat

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Odbierak łyżwowy służy do pobierania energii elektrycznej z szyn prądowych i jest stosowany przede wszystkim w metrach. Pałąki, które w języku potocznym nazywane są także tyczkami lub szelkami są służą do odbierania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej. Pałąki są montowane w trolejbUSAch. Rolkowy odbierak jest wykorzystywany głównie w górnictwie.

Wysoka wrażliwość na kierunek jazdy odbieraka belkowego była powodem wycofania go z produkcji. Prętowy odbierak znalazł zastosowanie przede wszystkim w kolejkach górskich w lunaparkach.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes