Jak zrobić dobrą aplikację, jaka osiągnie sukces? W dzisiejszych czasach to nie takie proste. Zobacz dlaczego

Jak zrobić dobrą aplikację, jaka osiągnie sukces? W dzisiejszych czasach to nie takie proste. Zobacz dlaczego

Posiadając już pomysł którą aplikację chcemy stworzyć i gdzie szukać użytkowników, najistotniejsze to skupić swoją uwagę na jednym z ważniejszych elementów, czyli co tak faktycznie będzie ona robić? Powinniśmy zacząć od dobrego researchu, ponieważ jeżeli w tym obszarze popełnimy błędy to późniejsza ich naprawa może okazać się dość droga. Jak go zrobić?

ASUS Eee Slate EP121

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Aktualnie projektowanie aplikacji mobilnych to cięższe zadanie niż kilka lat temu. Każdego dnia do sklepów trafia wiele nowych aplikacji, z którymi jesteśmy zmuszeni konkurować o uwagę użytkowników. Stąd też pracując nad zupełnie świeżą aplikacją trzeba skupić się na szukaniu niszy, która jeszcze nie do końca została wykorzystana. Na początku warto zacząć od zidentyfikowania wymagań naszych użytkowników. Tworząc aplikację mobilną nie powinniśmy na nowo obmyślać sposobu rejestracji lub wyglądu profilu użytkownika, jak nie jest to kluczowy element naszej aplikacji.

Mając już określoną grupę docelową, platformy oraz sposób w jaki ma działać i prezentować się nasza aplikacja, jesteśmy w stanie zabrać się do etapu implementacji. To co wyróżnia dobre aplikacje to prostota, design, intuicyjny sposób działania oraz umiejętność dostosowania się do wymagań użytkownika. Stworzenie dobrej aplikacji wymaga korzystania z natywnych technologii określonej platformy. Rozwiązania typu Adobe AIR czy Phone Gap mogą być szybkie na samym początku, jednakże na dłuższy okres są nieefektywne, do tego stopnia, że ograniczają możliwości na rozwój.

Stworzenie najlepszej aplikacji kosztuje i niestety tych kosztów kosztów nie da się uniknąć. Za 30 tys. zł nie można zrobić zaawansowanej aplikacji, jaka będzie dostępna na wszystkie znane platformy. Oprócz samego napisania aplikacji powinniśmy stworzyć grafiki, zrobić backend do jej obsługi, wykonać testy a także przygotować aplikację do publikacji.

Odwiedź naszą następną witrynę. Tam opublikowaliśmy frapujące wiadomości. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo miło, jeżeli newsy się spodobają.

Tak działania zajmują czas. W Polsce niestety często oczekuje się od developerów niemożliwych rzeczy, za bardzo małe pieniądze. Tworzenie oprogramowania to proces ciągły i niestety zgadanie się na stałą opłatę za wykonanie całej aplikacji zabija jej innowacyjność. Rzadko jest tak, iż aplikacja od samego początku będzie działać tak jak sobie wymarzymy.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes