Jakim sposobem zachowywać anonimowość w sieci internetowej?

Jakim sposobem zachowywać anonimowość w sieci internetowej?

Jakim sposobem zachowywać anonimowość w sieci internetowej?
Z każdej strony otaczają nas treści reklamowe. Przyzwyczajeni jesteśmy do klasycznych billboardów a także broszur tak bardzo, że przechodzimy obojętnie blisko nich. Rzecz jasna nie znaczy to, iż nie mają na nas wpływu, jednakże jest on na pewno mniej intensywny niż wpływ reklamy multimedialnej w sieci. Wyższość tych ostatnich polega nie wyłącznie na większym wachlarzu możliwości. Pozwala także na personalizację przekazu. Używając internetu zostawiamy po sobie niemało danych, nierzadko zupełnie nieświadomie.

wyszukiwarka

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com

Wyszukiwarki a również portale internetowe zbierają informacje o naszej aktywności. Informacje te bywają wykorzystywane poprzez agencje reklamowe, dzięki temu mogą one kierować do nas o wiele bardziej skuteczną promocję. Nie jest to jednak wyłączny sposób w który dane osobiste mogą być użytkowane. Tworzenie profili psychologicznych nabywców jest jednym z narzędzi jakie oferują tzw. metody prognozowania popytu .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/zrozumiałym językiem, próbują one przewidzieć popyt na usługę czy produkty badając zachowania nabywców, lub poszukiwane przez nich informacje. Nierzadko zatem mamy odczucie że jesteśmy obserwowani w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się zastanawiać jakim sposobem zablokować niechcianą stronę z 300 reklamami auta albo innego towaru, którego w tej chwili nie szukamy. Strategii na to jest kilka. Najbardziej popularne przeglądarki oferują nam dodatki umożliwiające pozbycie się kłopotu. Jak zablokowac stroneJak zablokowac stronedzie włączenie w naszej wyszukiwarce opcji tak zwanego ograniczania wyskakujących okienek.

przykładowa strona internetowa

Autor: Adriel Hampton
Źródło: http://www.flickr.com

Można w stosunkowo prosty sposób „przyuczyć” wyszukiwarkę które treści może przepuścić a których nie. Rozwiązanie to jednakże nie anuluje kłopotu monitorowania nas w internecie, minimalizuje jedynie skutki tego działania. Niekiedy jednakże chcielibyśmy być bardziej anonimowi. Jest to wykonalne dzięki użyciu portali pomagających zachowywać bezimienność. Najbardziej popularną z takich sieci jest Tor. Co to jest TOR ? Jest to sieć serwerwww.alterweb.pl/-siec-tor-najwiekszy-czarny-rynek-czy-przyszlosc-internetuprawie niemożliwe jest stwierdzenie prawdziwej tożsamości użytkownika. Informacje wysyłane są od komputera użytkownika do serwera, gdzie informacje identyfikacyjne są losowo zmieniane i wysyłane na następny serwer w którym ponownie są modernizowane.

admin

Comments are closed.