Na jakiej zasadzie działają używane współcześnie przyrządy pomiarowe, jakie parametry można mierzyć za ich pomocą

Na jakiej zasadzie działają używane współcześnie przyrządy pomiarowe, jakie parametry można mierzyć za ich pomocą

Zapewne wiele osób pamięta czasy, gdy różnego rodzaju pomiary dokonywane były za pomocą analogowych mierników ze wskazówkami. Aktualnie nadal są one wykorzystywane w wielu miejscach, lecz coraz częściej używane są ich znacznie bardziej nowoczesne odpowiedniki. Ogromnym plusem takich nowoczesnych sprzętów pomiarowych jest to, że mają dużo więcej możliwości funkcjonowania.

miernik

Autor: elyob
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie wykorzystuje się w nich różnorodne układy elektroniczne, dające ogromne możliwości pod kątem wydajności, tak więc projektanci takich mierników chętnie z nich korzystają – dodaj zakładkę. Dodatkowo coraz częściej w miejsce typowych wskazówek stosuje się ciekłokrystaliczne wyświetlacze, z możliwością podświetlenia. Będzie to dawać znacznie lepszą jakość stosowania, bo takie sprzęty stosowane mogą też być, jeżeli jest ciemniej, bez konieczności jakiegoś dodatkowego oświetlania.

Masz wielki kłopot ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twojego kłopotu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona trak taśmowy poziomy Inter Bis.

Jeśli do tego wszystkiego dołoży się opcję pamiętania pomiarów i możliwość podłączenia do komputera, to takie zaawansowane przyrządy pomiarowe są naprawdę niezwykle użyteczne.

Na przykład wymienioną wyżej wielofunkcyjnością pochwalić się może całkowicie wodoszczelny miernik ph, który równocześnie mierzy przewodność, temperaturę i zasolenie – kliknij by sprawdzić pełną ofertę. Całość ukryta została w wytrzymałej i odpornej na czynniki zewnętrzne obudowie, dzięki czemu miernik można stosować w rozmaitych okolicznościach bez obawy, że ulegnie uszkodzeniu. Urządzenie posiada również bardzo duże możliwości jeśli będzie chodzić o zakres realizowanych badań, przy każdym pomiarze można korzystać z trybów ręcznych i automatycznych a także pamięci przechowującej wyniki.

miernik

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie zaawansowanym sprzętem jest także przepływomierz elektromagnetyczny. Przeważnie składa się on z czujnika pomiarowego i elektronicznego przetwornika, który odpowiada za wyznaczenie mierzonego przepływu cieczy. Podobnie jak w przypadku mierników PH także te przyrządy są wielofunkcyjne i można je wykorzystywać na różne sposoby. Dzięki temu, że posiadają dodatkowe wejście (zobacz Anotis – furtki) analogowe, to można przy ich pomocy mierzyć inne parametry, na przykład ciśnienie, temperaturę czy przewodność.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes