Idealnie przeprowadzona ocena pracownika – zwiększenie efektywności

Idealnie przeprowadzona ocena pracownika – zwiększenie efektywności

Istnieje sporo sposobów, którymi pracodawca posługuje się w celu by podsumować naszą wydajność w pracy. Należy je dobrać do wymogów owych organizacji, tak aby ocena była wiarygodną informacją dotyczącą postępów pracy zatrudnionych osób.

Można przeprowadzić ranking, szczególnie w sytuacji kiedy nasi koledzy w pracy pełnią podobne funkcje do naszych. Szef jest w stanie również przyznawać nam punkty, dokonać opisowej oceny naszej pracy, oraz pozwolić na dokonanie samooceny w zależności od ustalonych w firmie zasad.

Akceptowaną od pewnego czasu metodą przeprowadzania rozmów rocznych jest ocena 360 stopni, która opiera się na pozyskiwaniu istotnej wiedzy o naszej pracy od ludzi, z którymi mamy styczność w pracy.

ocena pracowników

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Od kolegów, kontrahentów oraz bezpośrednich przełożonych. Wszak każda z pytanych osób będzie nas inaczej postrzegała. W ten sposób wiemy, jak postrzegają nas współpracownicy w firmie, po czym dostajemy wiadomość zwrotną która precyzuje, na jakich płaszczyznach powinniśmy się lepiej starać, jakie są nasze pozytywy i tzw. ukryte mocne strony.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również pozycjonowanie witryny kolejne wiadomości na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Wiadomości te są tajne, z tej racji nigdy nie dowiemy się jakie zdanie o nas i naszej pracy ma kolega z pracy (jak najbardziej zasada działa też w drugą stronę).Realizując ten program, szef obserwuje, czy nasza praca pokrywa się z jego oczekiwaniami i wartościami firmy, czy w zespole pojawiły się problemy, które trzeba rozwiązać, czy też jakie zdanie mają o nas klienci.

Podsumowując: czy ocena pracownicza to zmora zespołu czy służąca poprawie naszych wyników, otwarta wymiana zdań z przełożonym? – szczegóły na . Większość ekspertów sądzi, że idealnie przeprowadzona ocena roczna może zapewnić wiele profitów zarówno firmie, jak i jej pracownikom. To znakomity moment na podsumowanie oraz zrozumienie potrzeb pracownika.

Najbardziej odpowiedni do dalszych planów odnośnie polityki działań dla konkretnych członków zespołu oraz propozycji odnoszących się do np. koniecznych szkoleń, dalszej drogi rozwoju czy ścieżki kariery. Wbrew pozorom i na tym polu wskazana jest metoda kija i marchewki – impuls do działań, a jednocześnie pomocna krytyka, która doda pracownikom motywacji do kolejnych poczynań.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes