Zepsuta pralka? To nie jest kłopot!

Zepsuta pralka? To nie jest kłopot!

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się zazwyczaj w czasie albo pod koniec prania. Z tego powodu dysfunkcja nie jest tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się zdawać.
Większość współczesnych pralek komunikuje źródło problemu, wyświetlając szyfr błędu na panelu sterującym lub migocąc właściwą ilość razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com
Tablice kodów błędu dla poszczególnych pralek znajdziemy w sieci. Nie zawsze jednakże mamy dostęp do sieci, toteż jeżeli zdarzy się, iż po zakończonym praniu odzienia są zwilgotniałe, można z wielkim prawdopodobieństwem przewidzieć, że przyczyną jest niedrożny odpływ bądź zablokowana pompa.

Nie wahaj się! odwiedź nasz polecany serwis www (https://hanzo.com.pl/laptopy-notebooki-17,3) i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To istotne, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Pralka nie przeszła w tryb odwirowywania. Jest w taki sposób, gdyż pralki posiadają zabezpieczenia hamujące wirowanie, kiedy w bębnie zostaje zanadto dużo wody. Do naprawy podchodzimy najpierw umiejscawiając filtr do pralki. Zawsze będzie on gdzieś w dole pralki, pod bębnem. Do dna bębna przymocowany jest gruby kanał odpływowy, jaki prowadzi do filtra. Ten natomiast połączony jest z pompą, która wypompowuje wodę na zewnątrz . W pralkach ładowanych od frontu filtr znajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiczkami, po ich lewej stronie. Niekiedy, szczególnie w pralkach pakowanych od góry, ukryty będzie z boku. By się do niego dostać, trzeba zsunąć maskujący panel. Nie należy nic wykręcać, starczy podważyć mocowania oraz pewnym ruchem ściągnąć plastikową maskownicę – .

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych modelach filtr do pralki zakryty jest krągłą pokrywą przywodzącą na myśl wlew paliwa w samochodzie. Starczy ją po prostu otworzyć. Filtr posiada specyficzny kształt pokrętła. Wykręca się go ruchem przeciwnym do wskazówek czasomierza, zatem kręcąc w lewo – przydatne informacje.

Pamiętaj jednakże, żeby uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile możesz, inaczej wszystko wyleci prosto na posadzkę. Jeżeli z kolei konieczna okaże się wymiana łożyska w pralce, w takim razie pozostaje zadzwonić po eksperta.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes