Kamery i zegarki do tropienia i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat

Kamery i zegarki do tropienia i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat

Z reguły szpiegowanie kojarzymy z filmami akcji, na czele z postacią legendarnego Jamesa Bonda. Agent brytyjskiej królowej bywał uzbrojony po zęby w elektroniczne gadżety. Rzecz jasna wszystkie z nich miały szpiegowskie zastosowanie.

Obecnie ciągle wielu z nas utożsamia kamery i zegarki szpiegowskie z pracą agenta w kontrwywiadzie i podsłuchem, wspomniane „narzędzia” są także wykorzystywane nie tylko w „wojnach” agentów. Choć na ogół kojarzymy je właśnie z walką państw. Aczkolwiek zastosowanie, jakiemu poddawana jest obecnie np. kamera szpiegowska, to w większości przypadków śledztwa detektywistyczne. Jej funkcje są bardzo podobne do tych w kamerach monitorujących np. markety i ich zaplecza przez 24 godziny dobę. W odróżnieniu od monitoringu małych i dużych hal, kamerka szpiegowska jest drobniutka, a przy tym ukrywa się ją tak by nie rzucała się w ogóle w oczy. Jej głównym zadaniem jest nagrywane tajnych rozmów osób trzecich. Służy również do zbierania mocnych dowodów w śledztwach interwencyjnych i jako podsłuch. Krótko mówiąc: służy do tego by tajne układy wychodziły na światło dzienne.

Aktualnie możliwości technologiczne gwarantują obraz rejestracji w najwyższej jakości HD. Jeśli obiektyw zacznie kręcić daną „sytuację” i kamera zacznie działać, to praktycznie na sto procent zarejestruje całość zdarzenia, zarówno pod względem obrazów, filmowania i głosu. To również zasługa równie małych kart micro SD, które dają sposobność tworzenia wielogodzinnego nagrania każdej podejrzanej sytuacji. Kamery szpiegowskie posiadają maleńkie obiektywy, o średnicy zaledwie milimetra. Cały mechanizm ma nieco ponad centymetr, góra kilka centymetrów i zamontowany jest na niepozornym sznurku.

Analogiczną funkcję śledzenia spełnia zegarek szpiegowski, który także posiada niewidzialną dla ludzkiego oka matrycę kamery.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź www (https://kwit.com.pl/sprzet-i-oprogramowanie/), a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niesamowicie zainteresują.

Jest do tego jeszcze bardziej niepozorny od kamery szpiegowskiej, gdyż noszony jest jako rzecz przeznaczony do codziennych czynności. Zegarek szpiegowski z wyglądu praktycznie nie odróżnia się od tradycyjnego zegarka. Dla względnej ochrony montowanych weń kamer, dyktafonów czy aparatów robiących zdjęcia w jakości HD (!) stosuje się różne zabezpieczenia wykonane zwykle ze stali szlachetnej.
Autor kamrec

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes