Kamery i zegarki do tropienia i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat

Kamery i zegarki do tropienia i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat

Kamery i zegarki do tropienia i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat
Z reguły szpiegowanie kojarzymy z filmami akcji, na czele z postacią legendarnego Jamesa Bonda. Agent brytyjskiej królowej bywał uzbrojony po zęby w elektroniczne gadżety. Rzecz jasna wszystkie z nich miały szpiegowskie zastosowanie.

Obecnie ciągle wielu z nas utożsamia kamery i zegarki szpiegowskie z pracą agenta w kontrwywiadzie i podsłuchem, wspomniane „narzędzia” są także wykorzystywane nie tylko w „wojnach” agentów. Choć na ogół kojarzymy je właśnie z walką państw. Aczkolwiek zastosowanie, jakiemu poddawana jest obecnie np. kamera szpiegowska, to w większości przypadków śledztwa detektywistyczne. Jej funkcje są bardzo podobne do tych w kamerach monitorujących np. markety i ich zaplecza przez 24 godziny dobę. W odróżnieniu od monitoringu małych i dużych hal, kamerka szpiegowska jest drobniutka, a przy tym ukrywa się ją tak by nie rzucała się w ogóle w oczy. Jej głównym zadaniem jest nagrywane tajnych rozmów osób trzecich. Służy również do zbierania mocnych dowodów w śledztwach interwencyjnych i jako podsłuch. Krótko mówiąc: służy do tego by tajne układy wychodziły na światło dzienne.

Aktualnie możliwości technologiczne gwarantują obraz rejestracji w najwyższej jakości HD. Jeśli obiektyw zacznie kręcić daną „sytuację” i kamera zacznie działać, to praktycznie na sto procent zarejestruje całość zdarzenia, zarówno pod względem obrazów, filmowania i głosu. To również zasługa równie małych kart micro SD, które dają sposobność tworzenia wielogodzinnego nagrania każdej podejrzanej sytuacji. Kamery szpiegowskie posiadają maleńkie obiektywy, o średnicy zaledwie milimetra. Cały mechanizm ma nieco ponad centymetr, góra kilka centymetrów i zamontowany jest na niepozornym sznurku.

Analogiczną funkcję śledzenia spełnia zegarek szpiegowski, który także posiada niewidzialną dla ludzkiego oka matrycę kamery. Jest do tego jeszcze bardziej niepozorny od kamery szpiegowskiej, gdyż noszony jest jako rzecz przeznaczony do codziennych czynności. Zegarek szpiegowski z wyglądu praktycznie nie odróżnia się od tradycyjnego zegarka. Dla względnej ochrony montowanych weń kamer, dyktafonów czy aparatów robiących zdjęcia w jakości HD (!) stosuje się różne zabezpieczenia wykonane zwykle ze stali szlachetnej.
Autor kamrec
admin

Comments are closed.