Wybieramy sprzęt do gier – na co zwrócić wagę? Sprawdź co polecamy

Wybieramy sprzęt do gier – na co zwrócić wagę? Sprawdź co polecamy

Zaawansowany gracz oczekuje od sprzętu znacznie więcej niż zwykły użytkownik. Zarówno stacjonarny komputer, jak i laptop, mają swoje plusy i wady, dlatego też przed podjęciem decyzji, warto się z nimi zapoznać.

Komputer stacjonarny do gier bądź laptop, powinny mieć właściwe parametry, ażeby mogły obsłużyć wymagającą grafikę oraz inne wymagania, które stawiają przed nimi gry komputerowe. Wybór, zwłaszcza dla osób, które zaczynają swą przygodę z tym tematem, nie jest nietrudny. Faktem jest, że laptop o tak dobrych parametrach, przystosowanych do grania, może być zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym autem laptopa jest z kolei możliwość podróży z nim. Ale i tu nie należy zapominać, że laptopy dedykowane o gier są dość spore. Jeśli więc nie planujemy, iż sprzęt będzie z nami podróżował, lepiej postawić na komputer stacjonarny.

komputery

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Komputer stacjonarny do gier nie jest stosunkowo drogi, a jego zaletami jest możliwość rozbudowy jego podzespołów. Sprawdź to tu dowiedz się więcej. W razie zmiany parametrów czy zdecydowania się na zwiększenie jego wydajności, można łatwo tworzyć nieco bardziej zaawansowany sprzęt, podnieść jego możliwości oraz rozbudowywać komputer. Wadą komputera stacjonarnego jest zdecydowanie brak mobilności oraz zajmowanie przez niego dużej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dodamy jeszcze kilka ekranów i inne sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i można go przenosić, jednak w odniesieniu do komputera stacjonarnego, nie posiada już tak łatwych zmiany parametrów, charakteryzuje się niższą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy zdecydowaniu się na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten pcstore.pl, można kupić w sklepie złożony zestaw. Dla osób bardziej wtajemniczonych w ten temat, istnieje możliwość złożenia sprzętu, uwzględniającego wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci nowy artykuł na zbliżony temat. Sądzimy, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Wejdź w link – w nim czeka na Ciebie interesujące zagadnienie (http://www.webtec.pl/).

Gdy zdecydujemy się na kupno laptopa, należy zwrócić uwagę na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM
(random-access memory) oraz matrycę.

Istotny jest też wybór między platformą Intel i AMD (nazywana też platformą „Puma”). Każdy z nich dedykowany jest do trochę innych zadań. Kolejnym ważnym parametrem jest opcja połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scan Line Interleave) lub Crossfire (technologii graficznej opracowanej przez ATI). Osoby grające w komputerowe gry i mające doświadczenie w tej dziedzinie, nie powinny mieć z tym większych problemów.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes