Mikrokontrolery – budowa i zastosowanie

Mikrokontrolery – budowa i zastosowanie

Zaczynając od początku, mikrokontrolery to minikomputery jednoukładowe które posiadają jednostkę kierowniczą, pamięć RAM ipowiększone układy wejścia i wyjścia. Mianoto pochodzi od głównegozasięgu ich zastosowań, jakim jest nawigacja urządzeniami elektronicznymi, takimi jak: sprzęty biurowe, przyrządy medyczne (w tym implanty), zdalnego kierowania, elektronarzędzia, systemy sterowania silnikami samochodowymi, a niekiedy zabawki jak również innego typu systemy zintegrowane.

kontroler

Autor: Gareth Halfacree
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym wytwórcą tego przyrządu był układ Intel, produkowany w 1976r. Lecz za wynalazcę uważa się Gary’ego Boona’a z firmy Texas Instruments. Mikrokontroler stanowi praktyczny i autonomiczny system mikroprocesorowy , nie wymagający użycia dodatkowych elementów, których potrzebowałby do pracy standardowy mikroprocesor. Poza tym, mikrokontrolery zaadaptowane są do bezpośredniej współpracy z rozmaitymi urządzeniami zewnętrznymi, w tym też takimi, do których obsługi stereotypowy mikroprocesor żądałby użycia wspierających układów peryferyjnych.

Użytkuje się je obecnie w sprzęcie AGD i RTV, układach kontrolno-pomiarowych, w przemysłowych systemach automatyki, w telekomunikacji, elementach jak również urządzeniach które są podłączone do komputerów. Aktualnie można wyróżnić różnorodne warianty mikrokontrolera m.in. 32-bitowe z rodziny LPC, AVR, Cortex, ARM.

Masz chęć przeanalizować omawianą sprawę nieco dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i zobacz więcej w tym tekście (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-50-czy-istnieje-realna-konkurencja-dla-DJI/54), który także omawia taką problematykę!

Chcąc nabyć tego typu sprzęt powinno się wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: Mikrokontrolery sklep i dobrać jeden konkretny, który nas

kontroler

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

ciekawi. Ceny wahają się od 3 zł do 49 zł, a każdy artykuł jest precyzyjnie opisany, tak abyśmy wiedzieli co nabywamy. Mimo to, mikrokontrolery sklep posiadają też stacjonarny, umiejscowiony tak naprawdę wszędzie tam, gdzie sprzęt elektryczny czy też komputerowy.

W razie, gdy potrzebujemy zakupić takie narzędzie, należy zaczerpnąć wskazówek fachowców, chyba że sami jesteśmy informatykami. Dziś, w księgarniach czy bibliotekach jesteśmy w stanie nabyć książki które dotyczą obsługi mikrokontrolera, ponieważ ogromne możliwości proponowane obecnie przez nieraz najprostsze mikrokontrolery sprawiają, że wielu elektroników dalej odczuwa przed nimi respekt.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes