Mikrokontrolery – budowa i zastosowanie

Mikrokontrolery – budowa i zastosowanie

Mikrokontrolery – budowa i zastosowanie
Zaczynając od początku, mikrokontrolery to minikomputery jednoukładowe które posiadają jednostkę kierowniczą, pamięć RAM ipowiększone układy wejścia i wyjścia. Mianoto pochodzi od głównegozasięgu ich zastosowań, jakim jest nawigacja urządzeniami elektronicznymi, takimi jak: sprzęty biurowe, przyrządy medyczne (w tym implanty), zdalnego kierowania, elektronarzędzia, systemy sterowania silnikami samochodowymi, a niekiedy zabawki jak również innego typu systemy zintegrowane.

kontroler

Autor: Gareth Halfacree
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym wytwórcą tego przyrządu był układ Intel, produkowany w 1976r. Lecz za wynalazcę uważa się Gary’ego Boona’a z firmy Texas Instruments. Mikrokontroler stanowi praktyczny i autonomiczny system mikroprocesorowy , nie wymagający użycia dodatkowych elementów, których potrzebowałby do pracy standardowy mikroprocesor. Poza tym, mikrokontrolery zaadaptowane są do bezpośredniej współpracy z rozmaitymi urządzeniami zewnętrznymi, w tym też takimi, do których obsługi stereotypowy mikroprocesor żądałby użycia wspierających układów peryferyjnych.

Użytkuje się je obecnie w sprzęcie AGD i RTV, układach kontrolno-pomiarowych, w przemysłowych systemach automatyki, w telekomunikacji, elementach jak również urządzeniach które są podłączone do komputerów. Aktualnie można wyróżnić różnorodne warianty mikrokontrolera m.in. 32-bitowe z rodziny LPC, AVR, Cortex, ARM.

Masz chęć przeanalizować omawianą sprawę nieco dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i zobacz więcej w tym tekście (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-50-czy-istnieje-realna-konkurencja-dla-DJI/54), który także omawia taką problematykę!

Chcąc nabyć tego typu sprzęt powinno się wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: Mikrokontrolery sklep i dobrać jeden konkretny, który nas

kontroler

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

ciekawi. Ceny wahają się od 3 zł do 49 zł, a każdy artykuł jest precyzyjnie opisany, tak abyśmy wiedzieli co nabywamy. Mimo to, mikrokontrolery sklep posiadają też stacjonarny, umiejscowiony tak naprawdę wszędzie tam, gdzie sprzęt elektryczny czy też komputerowy.

W razie, gdy potrzebujemy zakupić takie narzędzie, należy zaczerpnąć wskazówek fachowców, chyba że sami jesteśmy informatykami. Dziś, w księgarniach czy bibliotekach jesteśmy w stanie nabyć książki które dotyczą obsługi mikrokontrolera, ponieważ ogromne możliwości proponowane obecnie przez nieraz najprostsze mikrokontrolery sprawiają, że wielu elektroników dalej odczuwa przed nimi respekt.

admin

Comments are closed.