Jakie zastosowanie oferują transoptory?

Jakie zastosowanie oferują transoptory?

Jakie zastosowanie oferują transoptory?
Z początku trzeba naznaczyć co to są te transoptory. A więc, to półprzewodnikowe części optoelektroniczne składające się przynajmniej z jednego fotoemitora oraz jednego fotodetektora, sprzężonych optycznie i umiejscowionych we wspólnej obudowie. Jeżeli nic Ci to nie mówi, to schematycznie mówiąc transoptory zezwalają na przesyłanie znaków elektrycznych z wejścia na odejście bez potrzeby połączenia obwodów wejściowych i wychodzących.

transoptor
Wskaźniki, jakie oferujątransoptory zależą do cech ich produktów składowych tzn. diody LED jak również fotodetektora.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis (http://www.firetms.com/pl/blog/jak-zredukowac-koszty-w-firmie-transportowej/), który zapewne całkowicie Cię wciągnie, ponieważ informacje w tamtym miejscu umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Wymownym parametrem który definiuje transoptory to: zwiększenie, czyli relacja prądu wejściowego na ogół zmierzającego do spójności, częstotliwość, która ograniczona jest do przekazywania sygnałów i napięcie przebicia izolacji między obwodem źródłowym i wyjściowym.

Jedną z najpotrzebniejszych funkcji transoptora jest rozbicie galwaniczne to znaczy oddzielenie elektryczne dwóch części urządzenia. Waśnie w tym celu transoptory są używane, gdzie za przykład może posłużyć stroboskop np. w stroboskopach sterowanychsygnałem z zewnętrznego sterownika. W tej sytuacji, gdyby nie było transoptora program obsługi urządzenia byłby bezpośrednio zespolony z siecią 220v i w razie jakiejś awarii, na sterownik popłynęłoby całkowite napięcie co grozi spaleniem.

Wykorzystywane są również w mechanice pomiarowej, dużych napięć, automatyce, czujnikach położenia. Można je też spotkać w praktycznie każdym zasilaczu impulsowym, w którym służą do galwanicznego rozłączenia obwodu przychodzącego od wyjściowego zważywszy na wymogi ustawowe. Często stosuje się je w podobny sposób w telefonach stacjonarnych oraz komputerach.

Podsumowując, transoptory mają zredukowane pasmo przekazywania, a od prądu diody wstawionej w transporcie zależy ich perfekcyjna częstotliwość przesyłanego sygnału oraz najlepszy prąd kolektora tranzystora.

Ruszaj do sedna i przeczytaj informacje (http://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/towary-onka/zlaczki-onka/zlaczki-instalacyjne/) na opisywany temat na odmiennych witrynach – z pewnością Cię wciągną kompletnie. Zobacz to koniecznie.

Dlatego też, w większości przypadków transoptora będzie się używać do przenoszenia sygnałów cyfrowych, a nie analogowych.

admin

Comments are closed.