Jakie zastosowanie oferują transoptory?

Jakie zastosowanie oferują transoptory?

Jakie zastosowanie oferują transoptory?
Z początku trzeba naznaczyć co to są te transoptory. A więc, to półprzewodnikowe części optoelektroniczne składające się przynajmniej z jednego fotoemitora oraz jednego fotodetektora, sprzężonych optycznie i umiejscowionych we wspólnej obudowie. Jeżeli nic Ci to nie mówi, to schematycznie mówiąc transoptory zezwalają na przesyłanie znaków elektrycznych z wejścia na odejście bez potrzeby połączenia obwodów wejściowych i wychodzących.

transoptor
Wskaźniki, jakie oferujątransoptory zależą do cech ich produktów składowych tzn. diody LED jak również fotodetektora.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis (http://www.firetms.com/pl/blog/jak-zredukowac-koszty-w-firmie-transportowej/), który zapewne całkowicie Cię wciągnie, ponieważ informacje w tamtym miejscu umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Wymownym parametrem który definiuje transoptory to: zwiększenie, czyli relacja prądu wejściowego na ogół zmierzającego do spójności, częstotliwość, która ograniczona jest do przekazywania sygnałów i napięcie przebicia izolacji między obwodem źródłowym i wyjściowym.

Jedną z najpotrzebniejszych funkcji transoptora jest rozbicie galwaniczne to znaczy oddzielenie elektryczne dwóch części urządzenia. Waśnie w tym celu transoptory są używane, gdzie za przykład może posłużyć stroboskop np. w stroboskopach sterowanychsygnałem z zewnętrznego sterownika. W tej sytuacji, gdyby nie było transoptora program obsługi urządzenia byłby bezpośrednio zespolony z siecią 220v i w razie jakiejś awarii, na sterownik popłynęłoby całkowite napięcie co grozi spaleniem.

Wykorzystywane są również w mechanice pomiarowej, dużych napięć, automatyce, czujnikach położenia.

Jeżeli chcesz wyciągnąć więcej na ów temat, na pewno przyda Ci się bieżąca publikacja. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swoje wykształcenie.

Można je też spotkać w praktycznie każdym zasilaczu impulsowym, w którym służą do galwanicznego rozłączenia obwodu przychodzącego od wyjściowego zważywszy na wymogi ustawowe. Często stosuje się je w podobny sposób w telefonach stacjonarnych oraz komputerach.

Podsumowując, transoptory mają zredukowane pasmo przekazywania, a od prądu diody wstawionej w transporcie zależy ich perfekcyjna częstotliwość przesyłanego sygnału oraz najlepszy prąd kolektora tranzystora. Dlatego też, w większości przypadków transoptora będzie się używać do przenoszenia sygnałów cyfrowych, a nie analogowych.
admin

Comments are closed.