Porządki w domowej elektronice. Co możemy zrobić ze sprzętem, którego nie używamy?

Porządki w domowej elektronice. Co możemy zrobić ze sprzętem, którego nie używamy?

Wiele osób posiada w domu starsze laptopy albo zwykłe komputery, z jakich na co dzień się nie korzysta. Jeśli komputer zalega, pojawia się pomysł, żeby coś z tym zrobić. Możemy go wyrzucić, chociaż to elektrośmieci, w związku z czym sporo z tym roboty czy sprzedać. Powody chęci pozbycia się na przykład laptopa są głównie 2 – albo jest przestarzały (chociaż nadal działający) i chcemy wymienić go na inny lub posiada usterkę, jakiej nie chcemy naprawiać. Kiedy jesteśmy zdecydowani, że chcemy oddać laptopa, mamy garść możliwości na rynku. Co można z nim zrobić?

skup laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza sprawa to wycena. By pojechać do salonu aby go wycenić, dobrze jest szybciej się z nim skontaktować przez maila lub przez telefon. Po wstępnej wycenie dopiero można wybrać się samemu do konkretnego skupu. Skup komputerów od ręki znajdziemy wklepując „skup laptopów Wrocław” (zobacz: odwiedź ten link). W skupach odbierających elektronikę doświadczeni pracownicy szybko wycenią dostarczony sprzęt i opłacą przywieziony sprzęt od ręki. Trzeba naszykować się na około półgodzinne oczekiwanie (razemz czasem spisania umowy).więcej na tej stronie (zobacz witryna firmy logintrade.pl)Jest to rozwiązanie szybkie i dobre, bo dwie strony są z tego rozwiązania zadowolone. W laptopach przegląda się zwykle płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną i procesor. Obsługa szuka błędów logicznych lub martwych pikseli. Dla osób, których wycena, laptopa lub (monitoring Gdańsk i Gdynia – pokaż więcej) komputera nie jest satysfakcjonująca, bo jest za mała, rozwiązaniem jest opcja wystawienia w komisie konkretnego sprzętu elektronicznego i otrzymanie gotówki po sprzedaży komputera przez daną firmę. Jeśli sądzimy, iż od razu lepiej iść do komisu, nie wpisujmy „skup laptopów Wrocław” tylko przez „komis laptopów Wrocław”.

Coraz większą popularnością cieszą się również internetowe skupy laptopów. Żeby z takiego skupu skorzystać, należy w bazie wyszukać swój laptop, określić jego stan techniczny. Po wybraniu pokazuje się wstępna kwota wyceny jaką możemy dostać. Kolejnym krokiem jest zakończenie procesu – podanie informacji, skąd kurier odbiera sprzęt oraz po całkowitej wycenie w jaki sposób chcemy otrzymać zapłatę za sprzęt. Kurier odbierze nasz sprzęt, a firma, po przejrzeniu go, wyśle nam należność.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes