Najlepsze obiektywy według fotoreporterów

Najlepsze obiektywy według fotoreporterów

Najlepsze obiektywy według fotoreporterów
Dla osób lubujących się w fotografii bardzo ważną kwestią jest Wybór odpowiedniego oraz jak najlepszego obiektywu. Właśnie on jest priorytetowym punktem w drodze do zrobienia najładniejszych zdjęć.
Najczęściej kupowanym przez fotografów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów – jest obiektyw sigma 17-50mm.

Charakteryzuje się takimi cechami, jak stałe światło lub niezwykle dobry zakres z kątem. Posiada on też stabilizację obrazu, jak również ultradźwiękowy napęd autofocusa, co jest bardzo ważne podczas robienia idealnych zdjęć. Soczewka ma wielopoziomowy zoom oraz waży względnie niezbyt dużo. Można go dostosować do wielu marek z różnymi markami aparatów. Również i zachowanie w środku kadru jest bardzo wyraziste, na co każdy fotografista szczególnie skupia swój wzrok. Obiektyw sigma 17-50mm jest wyposażony w przysłonę F2.8, dzięki czemu najlepiej nadaje się on do takich kategorii zdjęć, jak portret lub krajobraz.
sigma 17-50mm

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Ultraszerokokątnym zoom’em przeznaczonym do lustrzanek cyfrowych jest sigma 10-20mm, niezwykle popularny wśród fotografistów. Potęguje to fakt, iż obiektyw ten został niegdyś nagrodzony statuetkę TIPA. Jest zbudowany z czternastu elementów, a waży jedynie 470g. Został on również zaznaczony złotym paskiem z serii EX, co maksymalizuje jego świetny wygląd. W centrum kadru ma niezwykle wysoką jakość zdjęcia, jak również sprawny oraz dyskretny autofokus.

Zaciekawił Cię nasz post? W takim razie zajrzyj na naszą kolejną stronę – tam można zobaczyć tu świeże treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Sigma 10-20mm perfekcyjnie sprawdzi się w trakcie pracy pod ostrym światłem – .

Jest również smukły, dzięki czemu bez problemu zmieści się nawet w tak zwanej kieszeni. To obowiązkowy element w torbie każdego fotografa, jak też profesjonalnego fotoreportera.
admin

Comments are closed.