Projektowanie strony www

Projektowanie strony www

Spora część osób jest zdania, iż strona www jest trampoliną do wypromowania e-działalności i w momencie jej powstania generuje zyski. Niestety, nie zawsze. Założenie własnej domeny to nie „bułka z masłem”, lecz rozważne działania.

strona www - portfolio

Autor: Flavia Ramalho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy zatem: na skuteczną promocję firmy w internecie składa się przede wszystkim nazwy domeny. Zdecydujmy się na prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Zadanie to nie należy do najprostszych, dlatego, że na rynku domenowym większość ciekawych nazw jest już zwyczajnie zajęta. Z tej przyczyny warto odwiedzić wyszukiwarki domen, dzięki którym wyszukiwanie domen trwa chwilę.

projekt strony internetowej

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com

Własna domena powinna odzwierciedlać treść serwisu, więc jeśli krótki adres będzie niedostępny powinniśmy wypróbować nazwy dwuczłonowe. Miejmy na uwadze, iż nazywa domeny ma wzbudzać zaufanie i tworzyć pozytywny wizerunek firmy. Gdy działamy na rodzimym rynku, zadbajmy, by w adresie pojawiła się końcówka „pl”. Unikajmy wykorzystywania w nazwie cyfr oraz stawiania obok siebie podobnych w zapisie liter np. „l”.

Jeśli mamy zamiar rozpocząć przygodę z blogowaniem, domena z imieniem i nazwiskiem będzie dobrym posunięciem. Blog posiadający własną domenę traktowany jest jako bardziej poważny od blogów tworzonych w darmowych serwisach. Poza tym mamy możliwość kreowania swojej marki pod daną nazwą.

Jeżeli mimo podanych wskazówek nie czujemy się na siłach by podjąć się założenia strony lub nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu, najlepszym pomysłem będzie zdać się na profesjonalistów. Niektóre firmy oferują kompleksowe pakiety – domenę, hosting a także kreatory zarówno samej strony internetowej, jak i np. sklepu internetowego. Czasami dostawcy usług proponują nam dodatkowo tak zwane narzędzia SEO, dzięki czemu klienci w łatwy sposób odszukają prowadzony przez nas biznes w internecie.

Zróbmy test czy adres strony www, którą nam zaproponowano łatwo zapada w pamięci. Dobrym sprawdzianem na zapamiętanie domeny jest próba podania nazwy przez telefon, lub zaprezentowanie adresu znajomym.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie w kolejne linki. W końcu zapewne odnajdziesz coś fajnego.

Gdy zapamiętanie domeny nie będzie stanowiło dla nich kłopotu, oznacza to, że zaproponowano nam idealną nazwę.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes