Czy złącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?

Czy złącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?

Czy złącza typu USB 1 są wciąż potrzebne?
W roku 1996 na rynek światowy wkroczyły przewody posiadające złącza typu USB. Dzisiaj dobrze każdemu znane, musiały przejść na początku trudną drogę. W poniższym artykule omówimy wyłącznie pierwszy model.
Prekursor wszystkich dziś sprzedawanych łączy typu USB, to jest USB 1.

zamontowana klimatyzacja

Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
usb mini

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
0 był czymś rewolucyjnym. Z jakiego powodu? Wcześniej, nim stworzono USB, drukarki, klawiatury, myszki i niezliczenie wiele pozostałych urządzeń posiadało własne złącza, co było kłopotem dla twórców pierwszych PCtów, ponieważ zasadniczo utrudniało to montaż maszyny – skocz.
Niestety, ale czas pokazał, że złącza (zobacz złącza przemysłowe okrągłe) USB 1.0 posiadają sporo wad, toteż szybko wyprodukowano ulepszoną wersję USB 1.1, która wprowadzała kilka zmian. Mianowicie, zwiększała prędkość transporu informacji z procesora oraz co istotniejsze nie niszczyła się tak szybko. Dziś wytwórcy PCtów odstępują od produkowania w swych urządzeniach złączy typu 1.0 i 1.1, co niestety przymusza nas byśmy albo kupowali przejściówki albo kompatybilne maszyny. Całe szczęście istnieją jeszcze producenci pierwszych rodzajów łączy USB, którzy mają w ofercie tanie zamienniki, gdy nasze stare kabla (zobacz obciążalność prądowa przewodów) się zniszczą, a firmowych już nie mamy możliwości dostać. Jedną z tych marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, produkująca obecnie najtrwalsze łącza typu USB na północnej półkuli. Z tego powodu USB SanDisk jest rozchwytywanym przez twórców PCtów łączem, jakie oferuje zdumiewającą prędkość transportu danych. W ofercie tej firmy znajdziemy właśnie łącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w niesamowicie małych cenach. To jest właściwie przyczyną niebywałego sukcesu firmy SanDisk, iż nie przestała produkować łączy USB 1.0 i 1.1. Zaś najnowsza generacja to jest 2.0 posiada zamontowane złącze USB mini, jakie, jak zapowiada producent będzie następną rewolucją, ponieważ, oferuje przesył danych z prędkością nawet do 2 Gb/s oraz możliwość – patrz na usb 1.1.
dron

Źródło: pixabay.com

luźnego zwiększania długości kabla, bez żadnego spadku prędkości transportu informacji.

Łącza typu USB, nazywane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową były przyczynkiem do rewolucji toteż aż do dziś są zasadniczym łączem teoretycznie we wszystkich urządzeniach. To łącza USB zezwoliły na ujednolicenie produkcji PCtów. firma SanDisk jest aktualnie najlepsza pośród wszystkich producentów.
admin

Comments are closed.