Kilka słów odnośnie materiału PEEK

Kilka słów odnośnie materiału PEEK

Wielu osobom może wydawać się znajomy, ale zazwyczaj jedynie z nazwy, o której często się mówi. Niestety, nie każdy posiada wiedzę w kwestii jego zastosowania codziennego oraz roli na rynku przemysłu.

apartamentowce

Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Z reguły wiadomo tylko tyle, iż jest on nader odporny na wszelakie działania substancji chemicznych.
samochód - perspektywa

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Tematem głównym jest materiał PEEK – materiały peek. Może on występować w różnych kolorach, a każdy z nich odznacza się odmiennymi właściwościami. Z reguły definiuje się go jako materiał o zaawansowanych rolach pod względem mechanicznym, jak również charakteryzuje się odpornością cieplną, w związku z czym nie ma on – co może być pewnego rodzaju zaskoczeniem – żadnych zamienników w konstrukcjach mechanicznych. Materiał PEEK może być jednak z powodzeniem sterylizowany przy użyciu pary wodnej, a także chociażby promieniowania gamma. Dodatkowo, spełnia on wszelakie wymagania dotyczące kontaktu z żywnością, odgórnie ustalone przez zarządzenia europejskie oraz północnoamerykańskie. Stosowany może być także w farmaceutycznym przemyśle oraz laboratoriach. Jest też wysoce odporny na ścierania i posiada niski współczynnik tarcia. Używany jest też – o czym wcześniej wspomniano – w przemyśle, m.in. do produkcji zębatych kół i pierścieni.
Materiał PEEK więcej można podzielić na różnorakie kolory – czarny, nader twardy oraz sztywny, jak również i uodporniony na uderzenia, szary – stosowany w pracach, gdzie temperatura sięga powyżej 150 st. C, bądź też kolor antracyt, mający zdolność do przewodzenia ciepła.

Materiał PEEK może także występować w kolorze białym, który jest wypełniony drobinkami ceramicznymi oraz odróżnia się bardzo wysoką stabilnością wymiarową.

Jeżeli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to źródło (http://sklep.sn-promet.pl/). Przeczytasz w nim mnóstwo publikacji na opisywany tutaj wątek.

Tworzone z niego produkty z powodzeniem mogą być lżejsze o połowę, jak też bardziej odporne na uderzenia.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes