Świat aplikacji mobilnych

Świat aplikacji mobilnych

Oprogramowanie do telefonów komórkowych znajdujące się na licencji open source diametralnie zmieniło możliwości urządzeń mobilnych. Na dzień dzisiejszy projektowanie aplikacji mobilnych jest dziecinnie proste i wymaga jedynie podstawowej wiedzy o programowaniu. Dzięki temu na stronach internetowych znajdują się tysiące amatorskich programów stworzonych na telefony komórkowe, wykorzystujących urządzenia w jakie wyposażony jest zazwyczaj nowoczesny telefon komórkowy: żyroskopy, kamerę czy lokalizator GPS. Dużo z tych aplikacji wykorzystywana jest jedynie do zabawy, istnieją jednak takie, które pomagają ratować życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc zazwyczaj przez fantazję osoby tworzącej program.

telefon w dłoni

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla młodych informatykówTworzenie aplikacji na androida jest świetną wprawką do zawodowego programowania. Z tego powodu firmy zajmujące się aplikacjami mobilnymi nierzadko przyjmują do pracy studentów kierunków informatycznych z pobliskich uczelni.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis kserokopiarki zielona góra, w którym przeczytasz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Dla studenta taka pozycja w CV jest dodatkowym plusem przy późniejszym poszukiwaniu zatrudnienia. Pracodawcy natomiast nie muszą płacić profesjonalnym informatykom za projektowanie podstawowych aplikacji mobilnych (odkryj więcej tu). Jest to więc przypadek, w którym obie strony czerpią sporo korzyści. Komercyjne programy pisane przez młodych ludzi to głównie proste aplikacje do zarządzania zasobami urządzenia, czy inne popularne oprogramowanie.

Aplikacje w służbie zdrowiu
Jak się okazuje, przy pomocy telefonu można wykonać najprostsze badania, przykładowo zmierzyć ciśnienie. Tego rodzaju program stosuje lampę błyskową w telefonie, oraz wbudowaną kamerę. Po uruchomieniu programu, zbliża się palec do obiektywu i czeka na podanie wyniku. Ostatnio stworzono również aplikację służącą podstawowemu badaniu oczu. Zasada działania jest zbliżona, ale w tej sytuacji kamera fotografuje dno oka. Jest to najtańszy możliwy sposób uzyskiwania podstawowego badania wzroku, który jest często używany przez członków misji humanitarnych w krajach afrykańskich. Aplikacja nie oferuje automatycznej diagnozy wyników badania, zmniejsza tylko koszty wiążące się z transportem ludzi do placówek z odpowiednim sprzętem.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes