Jak rozliczać PIT w sieci?

Jak rozliczać PIT w sieci?

Jak rozliczać PIT w sieci?
Koniec lutego to okres, gdy podatnicy otrzymują dokumenty konieczne do uzupełnienia PIT-u. Jednym z coraz częściej wybieranych sposobów na składanie zeznania podatkowego jest rozliczenie przez internet. Nie musimy mieć podpisu elektronicznego, więc z takiej ewentualności może skorzystać każdy zainteresowany. W jaki sposób należy to zrobić?

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Oczywiście powinniśmy wiedzieć, iż mamy dwie opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest interaktywny wniosek, który dostaniemy na witrynie Urzędu Skarbowego, drugą z kolei jest specjalny program, który należy ściągnąć i zainstalować na własnym komputerze. Aplikacja zadziała pod każdym systemem i pozwala na bezzwłoczne wysłanie dokumentów, z tej racji nie będziemy musieli iść do Urzędu Skarbowego. Zanim zaczniemy uzupełniać wniosek pit online 2014 (link), będą nam jeszcze potrzebne dokumenty – m.in. dowód osobisty oraz druk PIT. Musimy się również zorientować czy mamy program Adobe Acrobat Reader i – jeśli decydujemy się na e-deklarację dostępną na stronie – wtyczkę Flash Player. Jeżeli nie, zainstalowanie tychże narzędzi nie powinno przysporzyć żadnych problemów, bowiem jest łatwe i szybkie.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

O czym trzeba pamiętać uzupełniając PIT przez internet? Tak samo jak w przypadku wypełniania papierowych dokumentów, musimy wpisać właściwą datę. Pamiętajmy, że rozliczamy ubiegły rok, toteż nie wpisujmy obecnego. Po drugie, należy szczegółowo wpisać wszystkie kwoty, by program mógł obliczyć przysługujący podatek.

Aby przejrzeć następny ciekawy ważny wpis (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/) na ten temat, wejdź w widoczny link — pod nim będzie dużo wiadomości.

Nie musimy obawiać się pomyłek, które moglibyśmy zrobić samodzielnie – przeprowadzanie rachunków zostawiamy komputerowi. Co więcej, 1 % podatku możemy przekazać wybranej fundacji. Jeśli posiadamy konkretną instytucję, po prostu podajemy jej numer KRS.

Ten artykuł posiada interesujące dane na opisywany wątek, lecz jeżeli masz chęć zgłębić pokrewne aktualności, to szczegółowo przeanalizuj solidne informacje.

Co poza tym? Bez wątpienia nie musimy pamiętać o elektronicznym podpisie się. Zwykle bez podpisu dokument nie jest ważny – tu nie powinniśmy się bać, że coś wykonamy niepoprawnie, ponieważ zawsze otrzymujemy potwierdzenie właściwego wykonania operacji i wiele formularzy można wysłać i bez podpisu.
Na koniec wystarczy jedynie wysłać wniosek, oczywiście drogą elektroniczną (polecany przez nas serwis). Potwierdzenie w formie nr referencyjnego zaświadcza o złożeniu PIT-u, natomiast urzędowe poświadczenie odbioru uzyskujemy dopiero po jego zweryfikowaniu. Dobrze jest je wydrukować, albowiem może być przydatne w przyszłości.

admin

Comments are closed.