Mamy XXI wiek i technologia biegnie naprzód – codziennie możemy przeczytać o nowych wynalazkach w dziedzinie informatyki

Mamy XXI wiek i technologia biegnie naprzód – codziennie możemy przeczytać o nowych wynalazkach w dziedzinie informatyki

Współczesny człowiek jest sympatykiem ogromnej liczby informatycznych innowacji. Obcujemy z technologią i dość szybko okazuje się, że nie potrafimy bez niej egzystować.

Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™

Autor: D-Link
Źródło: D-Link
Komputer jest jednym z takich instrumentów. Ale nie sam komputer wiedzie dzisiaj prym wśród innowacji. Są to różnego rodzaju serwery, dyski, chmury i pamięci przenośne znane jako pendrive.
kontrola

Autor: Peter Pham
Źródło: http://www.flickr.com

Cloud computing jest to chmura obliczeniowa lub pamięć ulokowana na serwerze zewnętrznym (profesjonalny cloud computing). Chodzi o to, żeby całe działania, które odbywają się na konkretnych komputerach, przemieścić na serwer zewnętrzny. Dzięki temu niezależnie od tego co stanie się z komputerem, dane ciągle będą bezpieczne i w każdej chwili będzie można się z nimi połączyć z innego komputera. Cloud computing jest głównie obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Dają one usługę zabezpieczającą i szybkie działania całego systemu. Jeśli firma jest międzynarodowa, a jej pracownicy często podróżują, to nie muszą już nawet brać ze sobą laptopa. Jest to bardzo ważny plus tej usługi.
led

Źródło: pixabay.com
Dyski SSD to tak zwane dyski pamięci. Odróżniają się one od starszych tym, że nie mają części ruchomych, co zwiększa ich trwałość i niewrażliwość na wibracje lub upadki. Są także bardzo niesłyszalne.

Sprawdź więcej porad pod linkiem (https://chemiana100procent.pl/kategoria/kursy-z-chemii/) – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one dotyczą zbliżonej tematyki, więc również Cię zainteresują!

Ich największym plusem jest ogromny zakres temperatur pracy. Mogą działać w upałach i mrozach.

Jest to istotne, ponieważ są one nierzadko instalowane w halach lub na zewnątrz budynków. Razem z rozwojem dyski SSD będą coraz tańsze.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes