Najnowsze nowinki w fotografii to na pewno ciekawa fotografia obrotowa oraz oryginalne zdjęcia 3D

Najnowsze nowinki w fotografii to na pewno ciekawa fotografia obrotowa oraz oryginalne zdjęcia 3D

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi ma swój prywatny aparat fotograficzny. W dużej mierze są to popularne cyfrówki, gdzie oprócz zrobienia zdjęć jesteśmy w stanie nagrać krótki filmik. Praktycznie nie produkuje się już aparatów analogowych, do których trzeba było kupować klisze, na jakich przeciętnie mieściło się kilkanaście fotek.

aparat

Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z postępem technologii do galerii handlowych trafiają nowoczesne modele, jakie posiadają nieprzebraną ilość możliwości, jakie tak naprawdę użytkują tylko zawodowi fotografowie. Większość społeczeństwa wykonuje zdjęcia na trybie automatycznym, gdzie nie ma potrzeby ustawiać żadnych dodatkowych opcji. Jest to bardzo wygodne napęd do żaluzji wewnętrznych dla osób, które nie interesują się fotografią, ponieważ aparat sam wybiera ostrość i pozostałe ustawienia. Osoby będące w temacie zdają sobie na pewno sprawę z tego, iż kultowa staje się fotografia obrotowa, chociaż wciąż jest używana przede wszystkim w studiach fotograficznych. Jej głównym celem jest demonstracja towarów, które będą sprzedawane w necie. Użytkownik ma okazję obejrzenia danego produktu z każdej strony, a co za tym idzie, będzie bardziej pewny swojego zakupu. Na pewno fotografia obrotowa jest przyszłościowa i już lada dzień większość przedmiotów będziemy zdołali przez nabyciem zobaczyć od każdej strony. Przykłady realizacji na !

sesja

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii
Następną z nowości w tym temacie są zdjęcia 3D, jakie pozwalają nam przestrzenne obejrzenie danej sceny. Tak samo jak ciekawe oglądanie jest bajki 3D w kinie, tam samo ciekawe, a może nawet bardziej jest posiadanie zdjęcia 3D swojego maluszka. Aby obejrzeć foto w formacie 3D należy kupić specjalistyczne szkła, tak zwany anaglify albo zamówić 3D w studiu fotograficznym. Już teraz dzięki zastosowaniu współczesnej technologii można oglądać fotografie przestrzennie, bez stosowania dodatkowych okularów.

Jeśli nie posiadamy pomysłu na podarunek dla kogoś bliskiego warto pójść do fotografa i złożyć zamówienie na fantastyczne zdjęcia 3D. Będziemy mieli gwarancję, że będzie to niespodzianka unikatowa, a solenizant z pewnością się uraduje. Warto być otwartym na nowości, bowiem być może już niedługo nasze cyfrówki odejdą do lamusa i jedyną formą wykonywania zdjęć będzie fotografia obrotowa, którą w tej chwili zajmują się tylko specjaliści.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes