Dobór płyty komputerowej do potrzeb użytkownika

Dobór płyty komputerowej do potrzeb użytkownika

Dobór płyty komputerowej do potrzeb użytkownika
Sprzęt komputerowy trzeba umieć jak najlepiej wybrać, co jednak czasem nastręcza sporo kłopotów osobom nie do końca obeznanym z tym zagadnieniem. Czy najbezpieczniej nabyć tani, lecz nie do końca sprawny sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć odrobinkę wiedzy w w tym zakresie, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w tej materii.

Płyty ASUS z rodziny E35M1

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Fascynujące płyty główne można dostać w niezwykle atrakcyjnych cenach, dopasowanych do wymagań i możliwości pieniężnych normalnego klienta. Podstawowe przy tym jest określenie właściwego przeznaczenia komputera. Czy ktoś nastawia się mocniej na granie w gry, czy prędzej na pracę na sprzętach zużywających czasem bardzo dużo pamięci operacyjnej.

Dobra i znana firma robiąca płyty główne czy procesory na masową skalę takiego typu produkty posiada w swoim asortymencie bardzo bogaty wybór wysokiej klasy produktów, jakie muszą zadowolić nawet najwybredniejszych odbiorców. Interesującą propozycją może być . Bazuje na laminacie formatu ATX , ma 5-fazową sekcję zasilania, a dla pamięci operatywnej komputera przeznaczono w niej dwa banki z obsługą 2-kanałowych zestawów DDR3-1600. Konstrukcja ta jest co ciekawe przystosowana do obsługi wielu procesorów graficznych idealnie nadających się do wykonywania obliczeń rozproszonych. Posiada aż pięć złączy PCI-Express 2.0 x1 i jedno PCI-Express 3.0 x16, do jakich można podłączyć chociażby sześć kart graficznych. Dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX. Dzięki tego typu niekonwencjonalnym rozwiązaniom urządzenie nadaje się do zyskiwania bitcoinów.

Genialnym zamysłem może okazać się kupno tylko popularnych rzeczy i tych lubianych przez sporą liczbę odbiorców., spokojnie wolno tu zaliczyć chociażby coś takiego jak . Zawiera ona model płyty głównej z układem logiki Intel Z87 Express, zrobiony w technice Gigabyte Ultra Durable 4 Plus. Model o nazwie GA-Z87-HD3 gwarantuje sprawną obsługę procesorów Intel Core czwartej generacji. Jest on zbudowany w tak zwanym formacie ATX i zaopatrzony w podstawkę LGA1150.

Przed dokonaniem zakupu można także wypytać użytkowników na forach poświęconych komputerom. Niewątpliwie da się tam znaleźć cenne informacje o tym czy płyta ASROCK z77 EXTREME4 będzie odpowiadała wymogom konkretnego klienta. Doświadczenia forumowiczów jak i również rady niewątpliwie okażą się ważną wskazówką w wyborze najlepszego sprzętu, którego zakupu nie będzie trzeba potem żałować. Użytkownicy forum którzy codziennie i osoby, które są cały czas na bieżąco z rynkiem nowych technologii, będą również dobrymi doradcami w kwestiach wybrania najlepszych artykułów, a także doskonałym źródłem informacji co tego jak zadbać o daną płytę i jakie zalety posiada płyta ASRock H61 Pro.

Opinie znawców na temat płyt okazują się w większości wypadków równie niebagatelne. Można je znaleźć choćby w przeróżnych artykułach w prasie ,a także broszurkach reklamowych IT i ICT.

admin

Comments are closed.