Finezyjna sztuka – obudowy komputerowe

Finezyjna sztuka – obudowy komputerowe

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, na który przeznacza się przeważnie zbyt uwagi. Niemniej jednak forma wykonania a także odpowiedni dobór materiałów odgrywa nie mniejszą funkcję niż postać czy też dane techniczne komputera. Zapewniają bowiem nie tylko odpowiednią wentylację czy wyciszenie komputera ale również sam komfort użytkowania naszej “maszyny”.

Obudowy Lian Li

Autor: silentworks
Źródło: silentworks

Ale czym się kierować, by wybrać konkretne podzespoły, a jednocześnie dopasować wszystko do naszych założeń? Warto zacząć od określenia kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć. Potem dopiero możemy pracować nad modernizacją czy też ustalaniem nowych elementów komputera. Są wśród nas osoby, które są zdania obudowa ma pełnić funkcję głównie zabezpieczającą i ułatwiającą pracę. Zamierzeniem ich jest stabilna i dosyć szczelna budowa, zapewniająca bezpieczeństwo mieszczących się w środku podzespołów. Obudowa do komputera, o ile jest nowoczesna i chce być za taką postrzegana, musi wobec tego posiadać co najmniej dwa porty USB (zapoczątkowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive (PenDrive na wyjście na mikrofon i słuchawki. Są na rynku modele, które posiadają również czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.

Druga grupa to pasjonaci komputerów, którzy są zadania, iż rozwój technologii powinien współgrać z designem. Lata, kiedy obudowa komputera była tylko banalną i pospolitą konstrukcją z szarego plastiku i blachy, a spora ilość komputerów trzymana za drzwiami szafek – odeszły w zapomnienie. Dziś użytkownicy wystawiają je na widok publiczny. Co najważniejsze – mimo, że założenia konstrukcyjne pozostały bez zmian – obudowa komputera (kliknij) jest nie tylko elementem stabilizującym cały układ podzespołów, ale ma także atrakcyjny wygląd oraz ciekawe kolory. Popularna obudowa komputerowa którą możemy dostać w sklepach jest zwykle czarna, choć oczywiście mamy szansę wyboru zupełnie innych barw, a nawet zamówienia specjalnego malowania. Obecnie firmy proponują różnobarwną kolorystykę, oraz dodatki z tworzyw sztucznych.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej obciążalność prądowa przewodów o tym, co bardzo Cię interesuje.

W niektórych obudowach możemy zobaczyć także niewielkich rozmiarów wyświetlacz LCD. To oznaka tego, że z (wbrew pozorom) banalnej czynności jesteśmy w stanie uczynić finezyjną sztukę.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes