Jak zaprojektować pomieszczenie serwerowe?

Jak zaprojektować pomieszczenie serwerowe?

Serwerownia jest miejscem potrzebującym specjalistycznego sprzętu. Oprócz niezwykle pojemnych dysków twardych potrzebny jest zestaw wyspecjalizowanego sprzętu, który pozwoli na właściwe działanie takiej instytucji. Bardzo istotne jest również działanie profesjonalnej kadry, będącej w stanie właściwie taki sprzęt skonfigurować.

Cooler Master Elite 343

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Ponadto pomocne jest wyspecjalizowane oprogramowanie, stworzone specjalnie do takich zastosowań. Najchętniej wybieranym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest zestaw winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to profesjonalny system operacyjny, specjalnie przygotowany do tego zastosowania przez korporację Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, które ta korporacja zapewnia swoim klientom.

UrządzeniaSerwery do właściwego funkcjonowania potrzebują ponadto urządzeń określanych jako switche. Są to przyrządy będące łącznikami dla poszczególnych segmentów sieci komputerowej. Przyrządy te ze względu na różne zastosowanie charakteryzuje zróżnicowana liczba portów ethernet. Dla małych serwerowni najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie J9661A.

Według Ciebie omawiany tekst jest bardzo ciekawy? Jeśli tak, to kliknij również na pomocne notatki (https://noxel.pl/pl/c/Dyski-i-pamieci/4007), które mają podobnie atrakcyjne tematy.

Ten przełącznik ma jedynie 8 portów ethernet i jest najlepszy dla użytkowników planujących założenie niewielkiego serwera. Najczęściej kupowaną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Urządzenia te różni jedynie kilka parametrów technicznych, każdy informatyk musi jednak być w stanie dopasować najlepszy sprzęt dla swojego przedsiębiorstwa. Nie zapomnijmy także o routerach (w tym miejscu więcej), tak niezbędnych dla połączenia z siecią.

Odbiegnijmy trochę od tematu samej serwerowni. W biurze pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (link do atrakcyjnej strony) ich jest istotnie ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik musi mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Większe serwerownieDuże serwerownie potrzebują odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych switchów. Przy utworzeniu średniej wielkości serwera właściwy bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz szereg potrzebnych funkcjonalności. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, stworzono jeszcze większe i wydajniejsze przełączniki. Najbardziej znaczący potentaci w branży IT używają takich rozwiązań, jak chociażby J9147A, który posiada aż 44 porty i jest stworzony dla największych serwerowni. Tego rodzaju urządzenia, często w parach po parę sztuk, są umieszczane w specjalnych szafach, tak, żeby ograniczyć ilość plączących się kabli. Skonfigurowanie takiego urządzenia wymaga jednak wykwalifikowanych pracowników.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes