Ekonomiczne oświetlenie przemysłowe. Korzyści płynące z żarówek LED-owych.

Ekonomiczne oświetlenie przemysłowe. Korzyści płynące z żarówek LED-owych.

Optymalnie rozświetlona hala magazynowa, w jakiej pracownicy wykonują swoją pracę w systemie zmianowym, to elementarna zasada wygody w pracy. Aby oświetlenie, jakie musi być silne i przystosowane do realizowanej pracy, spełniało swoją rolę, a przy tym było , nowoczesne przedsiębiorstwa decydują się na technologię LED-ową.

Coraz częściej można ją spotkać nie tylko w żarówkach wykorzystywanych w świetle domowym, ale też w oświetleniu przemysłowym i ulicznym.

oświetlenie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Na magazynie (przekonaj się jak działa technologia rfid) muszą być użyte żarówki i oprawy o bardzo dużej mocy, wytwarzające wyraźne światło o rozległym dotarciu. Oświetlenie magazynu – czy hali produkcyjnej czy innych pomieszczeń przemysłowych musi cechować wysoką jakość. Oświetlenie przemysłowe powinno mieć często rozplanowane diody LED, pochodzące od zaufanych producentów. Oświetlenie przemysłowe LED-owe to energooszczędna propozycja dla wszystkich, jacy chcieliby ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Montaż oświetlenia LED może przynieść nawet kilkukrotne oszczędności, zwłaszcza w tych halach, w których światło świeci się przez 24 godziny, ponieważ robotnicy pracują na zmiany. Samo kupno żarówek lub opraw refinansuje się najczęściej już po kilku miesiącach regularnego używania. Co ważne, oświetlenie przemysłowe LED nie jest często wymieniane – przewidywana przez producenta żywotność prawie na 50 tysięcy godzin ciągłego świecenia. Oznacza to, że 1 żarówka może owocnie pracować przez kilka lat. Wysokość opłat za energię elektryczną czy samo oświetlenie hali produkcyjnej zwykle są dość wysokie, zwłaszcza kiedy jest gorąco, gdy pomieszczenia należy klimatyzować, więc to oczywiste, że właściciele poszukują możliwości zaoszczędzenia.

W miejscach, gdzie niezbędne jest intensywne światło, egzamin zdadzą się źródła światła o zawężonym kącie padania.

W miejscu, gdzie konieczne jest równe światło sporych wnętrz, optymalnie będzie zainstalować żarówki LED z diodami umieszczonymi na całej linijce, rzucające strumień światła o kącie 360 st.. Oświetlenie przemysłowe wymaga zwykle potężnego, ponad stuwatowego źródła światła.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes