Jazda samochodem: czy przed zimą trzeba zmieniać opony?

Jazda samochodem: czy przed zimą trzeba zmieniać opony?

Jazda samochodem: czy przed zimą trzeba zmieniać opony?
Wprawdzie na terenie naszego kraju na chwilę obecną nie obowiązują przepisy, które zmuszałyby kierowców do wymiany opon przed nadejściem zimowych miesięcy, to jednak wielu kierowców decyduje się w porze zimowej jeździć na innych oponach niż latem. Czym jest to spowodowane?

Wymiana opon letnich na zimowe nie jest w Polsce obowiązkowa. Jednak znaczna część kierowców jest świadomych tego, że taka wymiana opon jest konieczna,

warsztat samochodowy

Autor: K.G.23
Źródło: http://www.flickr.com

ponieważ wyraźnie poprawia bezpieczeństwo jazdy podczas bardzo trudnych warunków jazdy na polskich drogach w okresie zimy. Taka wymiana jest konieczna zwłaszcza wtedy, gdy mechanik samochodowy, rzecz jasna w porozumieniu z posiadaczem samochodu, zdecydował wcześniej o założeniu opon przeznaczonych do jazdy w lecie. Rzecz jasna wymiana opon niemało kosztuje, jednak na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. O wymianie opon należy pomyśleć nieco wcześniej. Oszczędzi to nam dużej ilości czasu i nerwów, gdy trzeba będzie odstać swoje w kolejce, aby mechanik samochodowy wymienił nam opony.

Źródło artykułu – wymiana elementów zawieszenia Wrocław

Rezygnując z stosowania w samochodzie opon przeznaczonych do całorocznej jazdy, trzeba pamiętać, że czekać nas będzie wymiana opon dwa razy w roku. Trzeba będzie wymieniać je wiosną na opony letnie, zaś jesienią na opony zimowe. Każde z nich, czy to te na lato, czy te zimowe, są bowiem przeznaczone do stosowania w zupełnie różnych warunkach klimatycznych oraz w zupełnie innej temperaturze.

Oba rodzaje opon są wykonane z innego typu gumy, dlatego tego powodu każdy z tych rodzajów opon będzie się inaczej zachowywał na drodze.

Ten serwis internetowy wynajem autokaru mazowieckie ma fascynujące dane na omawiany temat, zatem, jeśli ta tematyka Cię intryguje, to zobacz to obowiązkowo.

Na wymianę opon do jazdy w zimie na letnie większość kierowców decyduje się dopiero w kwietniu. Według znacznej części kierowców na zmianę opon w marcu jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Sprawdź dodatkowo takie niebanalne wskazówki z serwisu (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/uszczelniacze-myjek-techkar,2,3530), które przeczytasz pod tym linkiem – one również opisują to zagadnienie.

Aura w marcu jest jeszcze niezwykle kapryśna, często uwielbia zaskakiwać niemałymi opadami śniegu oraz niskimi temperaturami. Natomiast opony letnie na zimowe powinno się zmienić wówczas, gdy synoptycy przewidują spadek temperatury poniżej siedmiu stopni Celsjusza. W naszym kraju takich temperatur można się spodziewać już w październiku. Wówczas też n będzie można czuć się naprawdę bezpiecznie.

Powiązane artykuły: odgrzybianie klimatyzacji Wrocław

admin

Comments are closed.