Wyrzucanie elektrycznych odpadów – co robić ze zużytym sprzętem? Czy wiesz, jak poradzić sobie ze starym AGD?

Wyrzucanie elektrycznych odpadów – co robić ze zużytym sprzętem? Czy wiesz, jak poradzić sobie ze starym AGD?

Prawdą jest, że współcześnie mamy większą świadomość na temat ochrony środowiska, czy lepiej – konieczności tej ochrony. W szkołach, w mediach, przy rozmaitych nawet nie powiązanych z tematem okazjach, próbuje się mówić czy też przypominać o tym, abyśmy w miarę swoich możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Rzecz jasna, nikt nie wymaga tego, żebyśmy się angażowali od razu w różnego organizacje, jednak wystarczy, że będziemy na co dzień dbać o nasze własne otoczenie i byśmy zadbali o nawyki, które pomagają w utrzymaniu środowiska w odpowiedniej kondycji.

agd

Autor: sailn1
Źródło: http://www.flickr.com

Pod tym względem możemy robić tak naprawdę wiele – na co dzień segregować śmieci, wykorzystywać wielokrotnie te rzeczy, które da się użyć więcej razy (na przykład opakowania), czy też wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dedykowane do tego celu miejsca (zapoznaj się z ofertą firmy Utylnia). O ile o tych pierwszych kwestiach udaje nam się na ogół pamiętać, o tyle z wyrzucaniem elektrośmieci (zobacz elektrośmieci wrocław) w należyty sposób nadal wielu z nas ma kłopot. Odpady tego rodzaju nie powinniśmy przetrzymywać z innymi produktami. Często o tym niestety zapominamy i czy to zużyte baterie, czy też stare kable lub jakiś uszkodzony sprzęt, wyrzucamy po prostu do tego samego kosza, w którym składujemy odpady typu jedzenie czy makulatura. Tymczasem nie powinno się tego robić tylko oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawsze do miejsc i punktów, które gromadzą tego typu odpady.

Miejsca, o których mowa zlokalizowane są przeważnie w taki sposób, abyśmy mogli bez problemu je odnaleźć i pozbyć się zbędnych przedmiotów. Często są to chociażby punkty zlokalizowane przy sklepach sprzedających sprzęt elektryczny. Można wówczas bez problemu zostawić zniszczony telewizor, aparat, czy akumulator. Zdarza się również sklepy gwarantują zniżki na nowy sprzęt konkretnego typu, z chwilą, kiedy dotychczasowy zostanie oddany do sklepu w trakcie robienia zakupów – wtedy możemy więc na tym jednocześnie zarobić . Ochrona środowiska innymi słowy się opłaca i warto o niej pamiętać. Za przyrodę odpowiada każdy z nas, tak więc wywiązujmy się z tego jak najlepiej i przypominajmy o tym innym.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes