Dla najlepszych rezultatów ważne jest bezpieczne oraz efektywne wykorzystywanie komputera

Dla najlepszych rezultatów ważne jest bezpieczne oraz efektywne wykorzystywanie komputera

Dla najlepszych rezultatów ważne jest bezpieczne oraz efektywne wykorzystywanie komputera
W dzisiejszych czasach zastosowanie komputerów okazuje się rzeczywiście powszechne i trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez tych sprzętów. Komputery stosujemy w domu i przedsiębiorstwie, służą nam do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi, jak również do załatwiania licznych kwestii. Dla wydajnego wykorzystania komputera ważne bywa jego bezpieczeństwo oraz elementarna znajomość zasad jego pracy.

Skuteczność antywirusów w teście długoterminowym

Autor: AV-Test.org
Źródło: AV-Test.org
Uwaga na wirusy!

Wirusy komputerowe stały się najprawdziwszą plagą w obecnych czasach – wirus flash player. Poprzez ściągnięcie wirusa na komputer można sprawić sobie sporo trudności: spowolnić działanie komputera, utracić ważne pliki, a także doprowadzić do końcowego popsucia urządzenia. Przez to należy zważać, co ściąga się na swój komputer, bowiem wirusy potrafią zaatakować pod przykrywką znanych programów i aktualizacji, jak choćby wirus flash player. Solidny program antywirusowy okazuje się bardzo ważny na każdym komputerze, więc należy inwestować w sprawdzony program oraz zainstalować go na swoim wyposażeniu. Optymalne wykorzystanie pamięci sprzętu komputerowego

Komputer jest urządzeniem, które może wykonywać kilka zadań równocześnie, gdyż wykazuje właściwość wielozadaniowości. Bazuje to na tym, że użytkownik zleca urządzeniu kolejne komendy, a procesor zarządza ich wypełnieniem, oddając na użytek poszczególnych zadań określone strefy pamięci. Nad ochroną tejże pamięci czuwa mechanizm stronicowania. Kolejnym procesem mającym na celu zabezpieczanie pamięci komputera jest segmentacja. Każdy z wymienionych procesów ma własne zalety oraz wady, więc ich zastosowanie okazuje się indywidualną kwestią w wypadku sprzętu oraz użytkownika (jak przebiega segmentacja).

internet

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystuj popularność internetu do swoich celów

Internet staje się idealną sceną do zdobycia nowych klientów. Pomocnym narzędziem jest w tym konkretnym przypadku buzz marketing. To prężnie działająca i bardzo efektywna postać marketingu określana czasami także marketingiem szeptanym. Internet gwarantuje sporo możliwości, aby pozytywnie wpływać na wizerunek firmy oraz marki. Konsumenci chętniej kierują się wnioskiem innych konsumentów aniżeli reklamami w telewizji, radio bądź prasie – AlterWeb.

admin

Comments are closed.