Czy powinno się zamontować odkurzacz centralny?

Czy powinno się zamontować odkurzacz centralny?

Czy powinno się zamontować odkurzacz centralny?
Podstawowym sprzętem AGD w każdym domu jest oczywiście odkurzacz. Te starsze modele odkurzaczy są bardzo na czasie, już od kilku lat na rynku dostępne są też odkurzacze centralne. Zdobywają one coraz większą popularność. Czym należy się kierować podczas kupowania właściwego z nich?

odkurzacz w domu

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Odkurzacz centralny to nie pojedyncze urządzenie, które znamy od tak naprawdę wielu lat. Na odkurzacz centralny składa się ogromna instalacja, której integralną częścią jest jednostka centralna oraz rury ssące zakryte w ścianach. Sercem jednostki centralnej jest silnik, koniecznym elementem jest oczywiście zbiornik na odpady. Kurz, który zbieramy w czasie odkurzania wędruje rurami ssącymi właśnie do takiego zbiornika. W zwykłych odkurzaczach zbiorniki na kurz powinny być stale czyszczone. W zależności od powierzchni, którą należy sprzątać trzeba wykonywać to czasem naprawdę często. Do plusów odkurzacza centralnego wypada więc zaliczyć tak naprawdę znacznie rzadsze czyszczenie pojemnika na kurz. W przypadku odkurzacza centralnego zbiornik ten można będzie opróżniać tylko kilka razy.

Pojawia się pytanie: kiedy najlepiej jest zamontować odkurzacz centralny? Ze względów ekonomicznych najodpowiedniejszym momentem na instalację jest moment budowy domu. Montaż urządzenia w już wykończonych wnętrzach jest bardziej kłopotliwe. Trzeba zrealizować sporo przeróbek, aby zakryć rury ssące (polecamy). Przekłada się to rzecz jasna na wyższe koszty. Użytkownicy odkurzaczy centralnych bardzo je sobie chwalą. Podkreślają, że są to urządzenia bardzo ciche, a do tego idealne w przypadku osób z alergią. Dość sporą wadą jest koszt. Koszt dobrej jakości odkurzacza sięga kilku tysięcy złotych. Ale mimo sporej ceny liczba osób nastawionych je zamontować cały czas się zwiększa. Powietrze, które zasysa odkurzacz nie wraca do naszego mieszkania.

odkurzanie pokoju

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które cierpią na alergię na roztocza kurzu domowego jest to dość istotny argument. Decydując się na system odkurzacza centralnego należy pomyśleć, w jakim miejscu można będzie ustawić główne urządzenie – czytaj ten artykuł. Odkurzacz centralny to z całą pewnością idealne rozwiązanie, które opłaca się rozważyć mimo naprawdę wysokich kosztów, które jego montaż pochłonie.
admin

Comments are closed.