Jakie konsekwencje można ponieść za nielegalne aplikacje w przedsiębiorstwie? Czy wiesz, jaka sankcja może cię czekać?

Jakie konsekwencje można ponieść za nielegalne aplikacje w przedsiębiorstwie? Czy wiesz, jaka sankcja może cię czekać?

Jakie konsekwencje można ponieść za nielegalne aplikacje w przedsiębiorstwie? Czy wiesz, jaka sankcja może cię czekać?
Nielegalne oprogramowanie w przedsiębiorstwie albo firmie może być kuszące. W końcu pirackich programów przystępnych w Sieci jest mnóstwo, zaś oryginalne programy (w szczególności te specjalistyczne) nierzadko są nadzwyczaj kosztowne.

Nim jednak wybierzesz tą na pierwszy rzut oka lepszą ścieżkę, zastanów się nad tym czym zagraża posiadanie nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie . Jako biznesmen naturalnie powinieneś odpowiedzieć sobie na mnogość ważnych pytań związanych ze swoją działalnością, takich jak przykładowo: jak wypisać fakturę vat, które składki odprowadzać do ZUSu czy także jakie prawa przypadają pracownikom. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, bezsprzecznie powinieneś dowiedzieć się także czy przysługuje Ci ulga na zakup kasy fiskalnej . Również kwestia nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie winna być dla Ciebie nadzwyczaj ważna. Wedle Kodeksu Karnego za uzyskiwanie nielegalnego, pirackiego oprogramowania wolno uzyskać kary pieniężne, a także karę ograniczenia czy zabrania wolności.

oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego producent danego oprogramowania zdoła zażądać od przedsiębiorcy zapłaty zadośćuczynienia. Należałoby pamiętać, iż to chlebodawca ponosi odpowiedzialność za nielegalne oprogramowanie w firmie, nawet w sytuacji kiedy to pracownik sprawił wykroczenia. Rodzaj kary zależy od danej sytuacji. Oprócz zasad Kodeksu Karnego stosuje się również ustawy o prawie autorskim i pokrewnych prawach. http://cenabiznesu.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnosci http://cenabiznesu.pl/-nielegalne-programy-w-firmie

Należałoby więc zastosować prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie, które pozwoli mam uniknąć wielu problemów. Jednocześnie pracodawcy powinni dozorować swoich pracowników i sprawdzać czy pracownicy nie wykorzystują nielegalnych programów i aplikacji. Nie pożądane byłoby ryzykować grzywną bądź karą ograniczenia, odebrania wolności. O wiele lepiej zapłacić za prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie i uniknąć problemów powiązanych z piractwem. Każdy uczciwy, szanujący się człowiek biznesu z pewnością będzie tego samego zdania.
admin

Comments are closed.