Jak w dzisiejszych czasach wypada w wykonaniu ludzkości czytanie książek

Jak w dzisiejszych czasach wypada w wykonaniu ludzkości czytanie książek

Współcześnie wiele osób twierdzi, że tradycyjna książka powoli odchodzi do lamusa. Według nich za parę lat zostanie ona całkowicie zastąpiona przez technologie komputerowe i sieć WWW. Nie jest to jednak możliwe, gdyż książka w standardowej, papierowej postaci nadal posiada spore grono miłośników. Z drugiej strony jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są nieustannie ulepszane. Całkiem niedawno pojawiły się tak zwane e-książki, czyli książkicyfrowe. Ich przeznaczeniem jest oglądanie nie na papierze, a na wysokiej jakości ekranie. Na początku przez e-booki rozumiano wyłącznie pliki pdf z książkami, które były czytane na monitorze komputera. Obecnie ich definicja uległa zmianie z uwagi na zmiany technplogiczne. Wymylono innowacyjne formaty danych do używania e-booków. Rozwinęła się również technologia w zakresie ich odczytywania.

tablet Samsung Galaxy

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Czytniki e-booków
Dużą rewolucją było wprowadzenie tak zwanych e-czytników, wykorzystywanych do wyświetlania e-książek w rpozmaitych formatach.

Interesujący tekst? Jeżeli tak uważasz, to zerknij również na podobne wątki (http://www.zcipajos.pl/oferta/hydraulika) mające podobne zagadnienia – one zupełnie Cię pochłoną.

Nazwy takie jak Amazon Kindle Paperwhite nie powinny być obce ludziom interesującym się urządzeniami tego rodzaju. Sprawdź tutaj – to bowiem modele nowoczesnych urządzeń do wyświetlania książek elektronicznych, które podbijają rynek. Charakterystyczną cechą innowacyjnych urządzeń tego typu jest obecność tak zwanego e-papieru, czyli wyspecjalizowanej technologii, dzięki której czytanie książki na czytniku rzeczywiście powoduje wrażenie czytania na papierze. Tego rodzaju ekran nie odbija światła, ani go nie wytwarza, co powoduje, że wzrokczytającego tak się nie męczy.

amazon

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczne czytanie
Poza specjalnymi czytnikami, które są najlepsze do czytania e-booków, istnieje także znaczny wybór innych przyrządów, za pomocą których można to robić. Aktualny rozwój technologii sprawia, że lista tych przyrządów nieustannie się zwiększa. Podstawowym urządzeniem nadal jest komputer. Często jednak zdarza się, że czytelnicy wyświetlają e-książki na nowoczesnych urządzeniach mobilnych. Zaliczają się do nich na przykład powszechne tablety, takie jak przykładowo Samsung Galaxy Tab Dają one wysoką jakość czytania, choć nie tak dobrą jak profesjonalne czytniki.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes