Jaka miniaturowa kamera będzie najlepsza dla nas? Na co najbardziej zwracać uwagę?

Jaka miniaturowa kamera będzie najlepsza dla nas? Na co najbardziej zwracać uwagę?

W dzisiejszych czasach filmowanie stało się bardzo łatwe. Każdy z nas może choć na krótką chwilę zostać filmowcem, nie trzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu, dobry będzie tak naprawdę normalny smartfon, by uwieczniać różne chwile. Rzecz jasna, to jest już niewystarczające, jeżeli chcielibyśmy tworzyć coraz bardziej profesjonalne filmy. W takim wypadku niewątpliwie celujemy w bardziej fachowe sprzęty, jak GoPro Black.

Zobacz opis- http://www.gohero.pl/GoPro-HERO-4-Black

kamerka go pro

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to niesamowicie szybki oraz najbardziej wydajny model kamery GoPro w historii. Taka kamera to przede wszystkim pełnowartościowy standard 4K z szybkością 30 klatek na sekundę. Trzeba powiedzieć, iż to nieosiągalne dla innego sprzętu tego typu opcji zwolnienia materiału w jakości 1080p. Dzięki 120 klatkom na sekundę można uzyskać czterokrotne spowolnienie przy utrzymaniu pełnej płynności. Taką cechę na pewno docenią wszyscy profesjonaliści. Coraz bardziej powszechne stają się kamery na kask motocyklowy. O takiej kamerze warto pomyśleć szczególnie z dwóch powodów. Pierwszy to ochrona prawna, ponieważ nagranie filmu z drogi jest w wielu sytuacjach potrzebne, aby udowodnić, iż nie popełniliśmy wykroczenia. W czasie zdarzenia drogowego obraz zapisany na takim sprzęcie stanie się dowodem, kto popełnił wykroczenie. Drugi powód jest równie ważny – to filmowanie naszych wyjazdów. Rozwój technologii doprowadził do miniaturyzacji kamery do takich rozmiarów, że stały się naprawdę mobilne i można je zabrać tak naprawdę w każde miejsce. Jednocześnie dają doskonałą jakość obrazu.

motocykl

Autor: Luigi Rosa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o kamery na kask motocyklowy najważniejszą rzeczą jest kąt widzenia, a mianowicie najlepiej 170 stopni. Wybór tego typu sprzętu jest całkiem spory i nie ma z pewnością problemu, aby takową zakupić, jednakże jak chcemy produkt bardziej sprawdzony oraz najlepszej firmy, to dobrze rozważyć zakup, wspomnianej wyżej, kamery GoPro. Największym plusem tego rodzaju urządzenia jest posiadanie trybu Superview jak również sześćdziesiąt klatek przy nagrywaniu w jakości HD. Bez wątpienia natomiast we wszelkich testach wygrywa GoPro czwartej generacji. Jej wielką zaletą jest możliwość nagrywania z rozdzielczością 4K. Prócz wbudowanego modułu Wi-Fi komunikacja z kamerą jest w stanie zachodzić przy pomocy systemu Bluetooth. Wynik, jaki może robić wrażenie to nagrywanie 120 klatek na sekundę w jakości Full HD. Ta kamera sportowa nie kosztuje mało, lecz na pewno jest tego warta.

admin

Comments are closed.