Oddziaływanie progresu elektronicznego na rozwój klawiatur

Oddziaływanie progresu elektronicznego na rozwój klawiatur

Oddziaływanie progresu elektronicznego na rozwój klawiatur
Progres technologii ostatnich lat wpływa również na rozwój klawiatur, które są integralnym elementem wielu akcesoriów technologicznego. Modeli jest dużo, od membranowych –w przestępnych cenach, wytrzymałych, mających wiele możliwości, po ekranowe – mniej odporne, ale za to modernistyczne i miłe dla oczu.

Klawiatury foliowe – warte zauważenia, funkcjonalne odejście od standardowych klawiatur.Zapotrzebowanie na takie klawiatury foliowe https://www.rathgeber.pl/produkty/plyty-czolowe-i-klawiatury-foliowe, chociaż funkcjonują one już od lat, nadal ma miejsce.Dlaczego? Ponieważ są godną uwagi alternatywą dla typowych klawiatur w warunkach wymagających ponadprzeciętnej wytrzymałości – są szczególnieodporne pod względem prawdopodobnych uszkodzeń chemicznych, mechanicznych i klimatycznych. Mogą być wykorzystywane do tworzenia urządzeń wodoszczelnych jak i pyłoszczelnych. Inny plus to możliwości estetyczne – dzięki foliowej, naklejanej górnej powierzchni, dają możliwość na nałożenie tam dowolnej grafiki, co nadać może swoisty charakter, a przez to zwiększyć efektywność całego produktu. Ich rozgłos jest również zasługą przestępnej ceny dzięki niewielkim kosztom produkcji – jest to istotna zaleta przy wykorzystywaniu owych klawiatur w produkcji masowej.

Klawiatury dotykowe, czyli o drogiej nowoczesności.

Klawiatura

Autor: montillon.a
Źródło: http://www.flickr.com

Klawiatury ekranowe, w odróżnieniu od foliowych, są drogie (w tym przypadku też wiąże się to z kosztami produkcji) oraz są mało odporne. Mimo to, od jakiegoś czasu dynamicznie wzrosło zapotrzebowanie na nie. Spotkać je można głównie w smartfonach, które znajdują się prawie w każdym domu . Funkcjonują w sposób następujący – użytkownik przesuwając rysikiem stworzonym właśnie do tego celu po jej powierzchni wprowadzając lekkie uderzenia, które działają podobnie jak naciskanie konkretnych klawiszy na typowych klawiaturach – szczegóły tutaj. Ich plusem jest nowoczesny wygląd i możliwość programowej modyfikacji rozkładu klawiatury – czego nie dają nam klawiatury klasyczne. Wadą natomiast jest brak takiej odporności na awarie i możliwości funkcjonalnych jak w przypadku klawiatur foliowych.

admin

Comments are closed.