Czemu serwer jest tak istotny dla różnorodnych zastosowań – osobistych i bardziej profesjonalnych. Przekonaj się

Czemu serwer jest tak istotny dla różnorodnych zastosowań – osobistych i bardziej profesjonalnych. Przekonaj się

Czemu serwer jest tak istotny dla różnorodnych zastosowań – osobistych i bardziej profesjonalnych. Przekonaj się
Pierwszym krokiem do włączenia własnej witryny w sieci jest wybranie serwera. To właśnie od jego działania jest zależna szybkość i jakość funkcjonowania strony strony.

W dużym uproszczeniu serwer, który zwiemy też hostingiem to miejsce, w jakim istnieją pliki twojej strony. Instalując potrzebne oprogramowanie możesz wykorzystać własny komputer jako serwera, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oferta firmy która specjalizuje się w tego typach usługach. To tak naprawdę usługodawca będzie odpowiedzialny za nieprzerwany dostęp do strony, bezpieczeństwo danych czy utworzenie kopii zapasowych. Dla początkującego użytkownika najbardziej dobrym rozwiązaniem będzie tak zwany hosting współdzielony oraz te propozycje. Jak sama nazwa określa, serwer jest podzielony na większą liczbę użytkowników, dzięki czemu koszty usługi są bardziej korzystne (od kilkudziesięciu zł. na rok).

[

przejdź dalej

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie są najbardziej istotne parametry? Tak naprawdę, przestrzeń dyskowa – najprościej zrobiona strona internetowa, nawet wykorzystująca skrypt cms najczęściej nie przekracza 150mb wielkości plików. Jeśli planujesz umieszczać w swojej witrynie multimedialne pliki, wystarczająca będzie przestrzeń dyskowa o wielkości 1GB. Kolejna rzecz – transfer danych. Szczególne trzeba zwracać na limit transferu danych, jaki definiuje wszelki ruch dziejący się w obrębie serwera.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź (leclerctychy24.pl/) teraz, tutaj jest coś, co z pewnością również będzie równie ciekawe.

Limit ustalany jest w miesięcznym rozliczeniu, lecz dużo firm gwarantuje nielimitowany transfer.

Ważna jest również technologie skryptowa. Jak w przyszłości chcesz mieć możliwość posiadania pokaźnej ilości stron (zobacz pozycjonowanie stron) na jednym serwerze, należy zawczasu wybrać ofertę, gdzie nie zostały wdrożone limity co do ilości aktualnych domen i subdomen.

Należy również sprawdzić czy tematyka naszej strony internetowej jest w zgodzie z regulaminem usługodawcy. Bardziej zaawansowane czynności to wirtualizacja serwerów. Pozwala to na włączenie wielu niezależnych, izolowanych od siebie serwerów na pojedynczym komputerze. Tego rodzaju systemy wykorzystywane są w bardziej profesjonalnych projektach, jak product engineering. Jak to nasze początki z z tymi definicjami to nie musimy się zamartwiać o nieznajomość pojęć. Jednakże dla wielu osób, które już funkcjonują w tej branży są to znane terminy.
admin

Comments are closed.