Jaki możemy dostrzec wybór w zakresie zasobów sprężarki do suszenia powietrza? Poznajcie trzy główne rodzaje

Jaki możemy dostrzec wybór w zakresie zasobów sprężarki do suszenia powietrza? Poznajcie trzy główne rodzaje

Jaki możemy dostrzec wybór w zakresie zasobów sprężarki do suszenia powietrza? Poznajcie trzy główne rodzaje
Sprężone powietrze zwane jest często „czwartym medium energetycznym” znajdującym zastosowanie w przemyśle. Jednak przeciwnie do wody, gazu czy elektryczności – ten kto używa powietrza jest też jego użytkownik.

przemysł

Autor: dr_zoidberg
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle łatwo zostać swoim własnym dostawcą tego medium – wystarczy zaopatrzyć się i zająć się montażem sprężarkę do sieci sprężonego powietrza czy osuszacze sprężonego powietrza i narzędziumającego miejsce w swoim zakładzie. Jednym z najważniejszych etapów produkcji tego typu powietrza jest wybranie dobrej sprężarki. Jaki kompresor powietrza będzie najlepszy. Bez watpienia to najlepsze są trzy rozwiązania.

Jedną z nich jest sprężarka tłokowa. Zasada pracy sprężarki tłokowej jest banalna do zrozumienia.

Czy masz ochotę zgłębić dodatkowe teksty? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie inne informacje dotyczące tej kwestii – odsyłacz jest tutaj.

Także bardzo często określana jest sprężarką wyporową (objętościową) – sprężarka tłokowa będzie pobierać wyznaczoną objętość powietrza i przez tłok, ściślej pracę napędzaną siłą przekazywaną z połączonego z nim korbowodu, minimalizuje objętość pobranego powietrza, podnosząc jego ciśnienie Następną jest sprężarka klimatyzacji śrubowa.

przemysł

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com
Choć nie w tak oczywisty sposób jak tłokowe, kompresory śrubowe są także maszynami typu wyporowego. Sprężanie może odbywać się przez zazębianie się dwóch wirników o naciętej linii (profilu) ślimakowej (śrubowej). Linia pierwszego wirnika („męskiego”, nazywanego też najważniejszy lub czynnym) wpisuje się w profil – zagłębienie drugiego („żeńskiego”, zwanego również biernym). Te dwa wirniki będą obracać się w innych kierunkach. W sprężarkach wysmarowanych olejem wirnik podstawowy napędza wirnik bierny.

Kolejną jest sprężarka odśrodkowa. Jeśli sprężarki odśrodkowe uzyskują identyczny rezultat w postaci sprężonego powietrza jak dwa poprzednie systemy, to trzeba podkreślić, że zdobywają je w tak naprawdę w rozmaity sposób. W czasie gdy sprężarki śrubowe i tłokowe sprężają działając przez zmniejszanie objętości pobranego powietrza, to sprężarki odśrodkowe podnoszą ciśnienie przez zmaksymalizowanie prędkości powietrza. Z tego też są one nagminnie zwane sprężarkami dynamicznymi.

admin

Comments are closed.