Odkrycie led to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich. Docenili to znawcy wręczając nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

Odkrycie led to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich. Docenili to znawcy wręczając nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

Nowatorska technologia led, światło, telewizory led czy ekrany led, to nie są mało znaczne odkrycia. Przekonaliśmy się o tym w roku 2014, jak nagrodzono naukowców z Japonii i USA, za wynalezienie diod led. Dzięki ich odkryciom możliwe stało się stworzenie innych interesujących wynalazków, jak białe żarówki diodowe lub lampy błyskowe w telefonach komórkowych. Dla porządku, naukowcy dostali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a więc rzeczywiście najwyższe odznaczenie w świecie nauki.

nowoczesna technologia

Autor: Rafael Mizrahi
Źródło: http://www.flickr.com
Wyprodukowanie niebieskich led było bardziej ciężkie niż wyprodukowanie diod święcących w pozostałych kolorach, czyli w zielonym i czerwonym. Było jednakowoż niezbędne, aby można było odkryć diodowe źródła światła białego. Dzisiaj żarówki led kosztują mniej, więc zaczynają zamieniać lampy żarowe, czyli tradycyjne żarówki, lecz też fluorescencyjne – świetlówki . Są od nich na pewno bardziej oszczędnie, bo nie nagrzewają się w okresie pracy, a energię zamieniają przede wszystkim na światło.

Posiadają też bardziej znaczną trwałość i odporność na warunki środowiska, przykładowo na wahania temperatury. To faktycznie dzięki lampom led możliwe jest nie jedynie bardziej oszczędne oświetlanie ośrodków miejskich, budynków czy mieszkań w krajach rozwiniętych, możliwe jest też konstruowanie tanich, energooszczędnych lamp, które mogą używać mieszkańcy ubogich krajów. Jak twierdzą członkowie komitetu noblowskiego, nagroda Nobla jest wręczana przede wszystkim za odkrycia, które służą ludzkości. Odkrycie led oddziałuje na wielką część naszego życia, korzystnie przecież jeszcze powiedzieć, że technologia używana jest w innych dziedzinach, jak telekomunikacja czy systemy sterylizująctechnologia (szerzej na stronie http://rfid.zone/)ran led myślenice niepodległości). To tylko pokazuje, z jak interesującym zagadnieniem mamy do czynienia.

elektroniczna reklama

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Być może codziennie o tym nie myślimy, gdyż ta technologia jest coraz bardziej rozpoznawalna, pomimo to jak widać, ułatwia ona życie na wielu płaszczyznach. A to właściwie najważniejsze dla każdego z nas, dla naszej wygody, lecz także bardziej odpowiedniego spędzania czasu. Nagroda Nobla dla twórców led jest w pełni uzasadniona. Korzyści biorące się z tej technologii są dostrzegane na całym świecie.

Jeśli chcesz sprawdzić rzetelność informacji umieszczonych tej publikacji, to kliknij tu oraz zweryfikuj u źródła (http://robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe) a uzyskasz stuprocentową pewność w takiej sprawie.

Właściwie, przeanalizujmy nasze codziennie życie, chyba nie jest już dla nas dziwne, że tak powszechnie korzystamy z tej technologii.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes