Agencje marketingu internetowego idą pod prąd

Agencje marketingu internetowego idą pod prąd

Agencje marketingu internetowego idą pod prąd
Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do internetu chroni agencje interaktywne przed negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski płyną z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w USA. Krajowe analizy potwierdzają ten trend – reklama w internecie, jako jedyny segment w rynku reklamowym, zanotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

strona internetowa www
Badania ze Stanów Zjednoczonych niezbicie dowodzą pogorszenia się sytuacji ekonomicznej agencji marketingowych. 87% badanych firm odczuwa negatywny wpływ kryzysu gospodarczego na ich działalność. Nieliczne z nich – 7% potwierdza, że kryzys oddziałuje na ich firmy pozytywnie. Jedynie co 20. badana agencja nie odczuwa żadnej korelacji między sytuacją na rynku a działalnością firmy. Zobacz na czym polega kształtowanie wizerunku firmy.

Za promocją w internecie stoi łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, prezes jednej z największych w kraju agencji specjalizujących się w marketingu internetowym Artefakt: Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo intensywnie. Włączenie do oferty mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na łatwą ocenę efektywności tego typu działań. Czasem okazują się one skuteczniejsze i tańsze od reklamy w TV czy prasie.

Krajowe analizy odzwierciedlają trendy w USA dotyczące internetowych form promocji. Według analizy domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r. polski rynek reklamy skurczył się o 160 mln zł, czyli prawie o 1/10 w stosunku do I kwartału 2008 r. Jedynie reklama internetowa zanotowała 7% wzrost przychodów w trakcie pierwszych 3 miesięcy 2009 r. Analiza domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze bardziej korzystna dla tego sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku. Prognozy potwierdza praktyka firm marketingu internetowego:- Krajowych agencji specjalizujących się w marketingu w wyszukiwarkach kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z Artefakt.pl (Artefakt.pl)- Zainteresowanie linkami sponsorowanymi jak i pozycjonowaniem nie maleje. Po pierwszym półroczu mamy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co przekłada się na ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów internetowych.

Pamiętaj, że istotna oferta (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kredyt-definicja-przyklady) musi być przedstawiona w poważny sposób. Przeglądnij kilka następnych stron i kup ten produkt, który Ci się spodobał.

Podobnie jest w przypadku innych agencji SEO/SEM, z którymi mamy kontakt – skomentował przedstawiciel Artefakt.

admin

Comments are closed.