Czy tworzenie witryn www mogłoby być przyjemne nie jedynie dla programistów?

Czy tworzenie witryn www mogłoby być przyjemne nie jedynie dla programistów?

Wielu osobom robienie witryn www może kojarzyć się jedynie z czarną magią. Języki programowania, istniejące w nich obiekty czy funkcje są dostatecznie niezrozumiałe.

A jeśli wspomnimy, że konieczne jest stworzenie ładnej szaty graficznej oraz umieszczenie całego projektu na pewnym serwerze, to całość wymaganych czynności może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście funkcjonuje interesujące rozwiązanie tego problemu. Jest nim kreator www, zatem program, dzięki któremu każdy może w niezwykle łatwy sposób utworzyć własną atrakcyjnie wyglądającą stronę internetową. Jej ogólny wygląd moglibyśmy ustalić poprzez wybranie najbardziej nam odpowiadającego szablonu, jaki mógłby być przydzielony do jednej z paru kategorii tematycznych. Kolejne drobiazgi, takie jak wygląd czcionki czy też poszczególne obrazki lub animacje, moglibyśmy wybrać na kolejnych etapach tworzenia naszego projektu. Dzięki użyciu tego kreatora, tworzenie witryn www nie okaże się już pracą skomplikowaną. Przeciwnie, zobaczymy, że projektowanie (zobacz również – program cam – od polecanej firmy z dziedziny integracji systemów inżynierskich) mogłoby sprawiać dużą satysfakcję.
laptop

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety przy wykorzystaniu tego narzędzia nie będziemy mogli przygotować jakichś w większym stopniu złożonych rozwiązań, które wykorzystywałyby między innymi specjalnie zaprojektowane relacyjne bazy danych, jednak z innej strony spoglądając – do amatorskich wykorzystań nie jest to w ogóle konieczne. Jeżeli chciałbyś wykonać dopiero swój pierwszy projekt, należy dobrać tego typu kreator, który będzie posiadał rozwiniętą pomoc.

Jeżeli będzie on oferowany przez jakąkolwiek firmę hostingową (czyli oferującą miejsce na postawienie strony), to warto upewnić się, czy nie ma jakichś ukrytych opłat powiązanych przykładowo z limitem przesyłu.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes