Przeglądarka Google wyróżnia strony mobile-friendly

Przeglądarka Google wyróżnia strony mobile-friendly

Bardzo wielu ludzi ma telefony komórkowe, dzięki którym stale może mieć dostęp do Internetu. Nierzadko zdarza się tak, że smartfony zastępują laptopy, zarówno podczas pracy, jak i wolnego czasu. Możemy na nich czytać książki, oglądać, surfować w Internecie, notować, robić praktycznie wszystko. Kłopot pojawia się wtedy, gdy natrafimy na stronę nieprzystosowaną do tego rodzaju sprzętu. Niełatwo nam wówczas cokolwiek odczytać, musimy powiększać tekst i zmieniać orientację telefonu.

Strona przyjazna komórkom

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google upraszcza wyszukiwanie stron, przez zaznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Dzięki takim praktykom znalezienie najlepszej witryny internetowej nie jest już trudne. Obok wyniku wyszukiwania powinien znajdować się znacznik „Na komórki” lub „Mobile-friendly”. Warto wybierać właśnie takie witryny, dzięki czemu otrzymamy całkowity komfort korzystania. Jeżeli posiadamy tworzone przez nas strony i jesteśmy ciekawi, czy staną się one przyjazne komórkom, należy spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim witryna internetowa musi wykorzystywać oprogramowania obsługiwane przez wszelkie mobilne urządzenia, przykładowo nie zalicza się do takiej listy Flash.

Bardzo ważny jest także rozmiar pisma, musi być on jak najbardziej czytelny, bez koniecznego powiększania, natomiast cała strona zoptymalizowana w taki sposób, aby nie było konieczne przeglądanie strony w poziomie. Odnośniki do innych stron muszą być ustawiane w taki sposób, aby bez problemu wchodzić w wybrany, nie wciskając obu lub tego, który w ogóle nas nie zainteresował. Przeglądarka (zobacz profesjonalne pozycjonowanie) ułatwia sprawdzenie, czy strony są dostosowane do omówionych wymagań. Należy jedynie wpisać adres WWW do specjalnie przygotowanego tekstu mobile-friendly.

Prócz tego, że uzyskamy wynik, dodatkowo będziemy mieli możliwość zobaczyć, jak witryna wygląda na urządzeniach mobilnych. Google udostępnia również garść porad dla webmasterów. Przewodnik pozwoli na przygotowanie przyjaznych smartfonom stron.

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób korzysta z sieci internetowej za pomocą smartfonów czy tabletów, warto ułatwiać ten proces i stworzyć strony przyjazne komórkom. Za pomocą takich praktyk na pewno zyskamy zadowolonych odwiedzających, a dobrze przystosowana strona zachęci do wielokrotnego odwiedzenia. Warto o tym pamiętać. Jeżeli witryna nie spełnia oczekiwań, trudno będzie zachęcać ludzi, by korzystali z niej ponownie.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes