Jak dobrać odpowiednią nawigację do auta?

Jak dobrać odpowiednią nawigację do auta?

Odpowiednia nawigacja do samochodu jest ważna, kiedy zamierzamy jechać na wycieczkę bądź też jedziemy w podróż firmową. Warto dowiedzieć się zatem, jaki GPS kupić, aby był niezawodny w każdej sytuacji oraz na które elementy należy zwrócić uwagę.

Nawigację do samochodu możemy rozróżnić w głównym stopniu ze względu na ceny. Istnieje niemało tanich produktów, jakie oferują nam jakość wystarczającą na bezstresowe zastosowanie ich w niedalekich trasach (strona www). Dla nieco bardziej ambitnych użytkowników przeznaczone są bardziej urozmaicone sprzęty. Producenci stworzyli w tej kwestii bardzo wiele różnorakich rozwiązań, których jednak nie otrzymamy w przypadku tańszych opcji.

Autor: Harman-Becker

Jeśli GPS stosowany jest przez zawodowych kierowców bądź też do celów związanych z pracą, najczęściej nie opłaca się inwestować w tani sprzęt, który w bardziej wymagających przypadkach może nie wystarczyć. W tej sytuacji niezawodnym wyborem będzie profesjonalny model z szybkim procesorem, większą pamięcią, dobrym modułem GPS czy mapą pokładową. Wybierając się za granicę powinniśmy zainwestować w lepsze jakościowo sprzęty oraz specjalną mapę na pokładzie, która będzie zawierać cały obszar naszej podróży. W sytuacji weekendowych wypadów za miasto wystarczy nam dobry smartfon zaopatrzony w aktualną mapę dróg oraz adresów.

Becker Ready 50

Autor: Becker
Źródło: Becker
Należy zwrócić uwagę również na POI, czyli point of interest, specyficzny punkt w przestrzeni, który może być dla nas w jakimś sensie konieczny czy wart uwagi (zobacz). POI jest niezwykle często wykorzystywany w elektronicznych systemach nawigacji – może wskazywać np. niebezpieczne miejsca lub miejsca, które są dla nas szczególnie istotne.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy urządzenie nawigacyjne jest proste w obsłudze i posiada klarowny, czytelny ekran. Ważny jest także odpowiedni głośnik (zobacz także głośniki instalacyjne) oraz jak najbardziej dokładny panel dotykowy. Niezaprzeczalnie liczy się także łatwość montażu urządzenia. Zwróćmy uwagę na ramię i uchwyt, jakie gwarantują nam odpowiednią regulację. W trakcie wielogodzinnej jazdy naszym autem powinna nam być niezbędna również sprawna ładowarka samochodowa, dzięki której będziemy mogli w każdej chwili podładować GPS w przypadku rozładowania.

admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes