Niezawodny sposób zabezpieczenia informacji w komputerze

Niezawodny sposób zabezpieczenia informacji w komputerze

Bezpieczeństwo danych komputerowych jest dla mnóstwa spółek oraz instytucji kwestią kluczową. To na dyskach trzymane są niezwykle ważne dane, dotyczące m.in. klientów podmiotu, księgowości czy też aktualnych projektów. Jeżeli byłyby przechowywane jedynie na pojedynczym dysku, a ten by się uszkodził, mogłoby to grozić niezwykle poważnymi konsekwencjami.

oświetlenie

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu informatycy rekomendują stosowanie narzędzia jakie, chociaż system operacyjny komputera traktuje jako pojedynczy dysk, w praktyce składa się z od paru do nawet kilku setek dysków twardych. Urządzenie to określane jest jako macierz dyskowa i jest podstawowym elementem pamięci masowych. Macierz jest wykorzystywana do przechowywania i dostarczania danych, które są przetwarzane przez daną firmę czy instytucję. Używanie macierzy dyskowych jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo informacji przez ich kopiowanie. Urządzenia takie są dostępne w opcji do montowania wewnątrz serwerów lub w wersji zewnętrznej. Poszczególne dyski połączone są w tak zwane grupy RAID, a każda z nich dzieli się na tzw. partycje.
Osoby odpowiedzialne za jakiekolwiek rozbudowane środowisko IT, powinny (jeżeli do tej pory tak nie zrobiły), zdecydować się na stosowanie takiego rozwiązania. Wcielenie go w życie na początkowym etapie planowania infrastruktury, pozwoli na uniknięcie możliwych problemów przy jego dalszej rozbudowie. Następną poza bezpieczeństwem, zaletą wynikającą z zastosowania macierzy, jest możliwość korzystania z wieloprotokołowego dostępu do przechowywanych danych.

Ponadto odmienną zaletą jest redukcja obciążenia procesora komputera oraz bardzo prosta administracja administracja serwerami warszawa kwit całym mechanizmem, a możliwa późniejsza jego rozbudowa jest przejrzysta dla reszty tego systemu.
admin

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Stacy by SpiceThemes